Naši hráči ve službách reprezentace

Některých našich hráčů se dovolená po sezoně příliš netýká. Musí si ještě plnit své reprezentační povinnosti, zejména na nadcházejícím mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Česká republika U21

V dresu národního týmu do 21 let se na přípravném kempu před ME představí záložník Michal Trávník. Zástupce kapitána národního týmu byl jedním z hlavních pilířů týmu Vítězslava Lavičky v kvalifikačních bojích a je velmi pravděpodobné, že nebude chybět v konečné nominaci na EURO U21, které se letos uskuteční v Polsku od 16. do 30. června.

Michal by se mohl stát také kapitánem týmu, protože stávající kapitán Aleš Čermák na EURO nepojede kvůli zranění. V jarní části první ligy měl navíc Michal Trávník vynikající formu a věříme, že mu vydrží nejen na soustředění v Rakousku, ale také na evropském šampionátu.

V Rakousku sehrají lvíčata také poslední dva přípravné zápasy před šampionátem: v pondělí 5. června od 17 hodin v Leogangu a ve čtvrtek 8. června od 19:30 hodin v Zell am See bude jejich soupeřem Ázerbájdžán. Hráči národního týmu do Rakouska cestují již v pátek 2. června, Michal se ke svým spoluhráčům připojí v neděli, kdy první dva dny vynechá z rodinných důvodů.

Slovensko U21

Dalším želízkem v ohni na evropském šampionátu by měl být útočník Adam Zreľák v dresu slovenské reprezentace U21. Náš útočník laboroval se zraněním zánártních kůstek, i přesto stihl naskočit v lize do pěti zápasů, ve kterých si připsal dva góly. Během utkání v Mladé Boleslavi si zranění obnovil a podstoupil operaci na vyhlášené klinice v Mnichově. Díky typu zákroku a následné rehabilitaci je reálné, že osm týdnů po operaci může zase hrát fotbal.

Kapitán slovenské reprezentace tedy nechybí v nominaci na soustředění v Šamoríně, kde se bude finalizovat nominace na EURO a především ladit forma před závěrečným turnajem v Polsku.

Rehabilitaci po operaci v Mnichově měl Adam Zreľák na klinice nedaleko Regensburgu, kde měl nabitý program od ranních do pozdních odpoledních hodin. A zatím to vypadá, že se vše daří podle plánu a Adam by měl být v pořádku na červnové mistrovství Evropy U21 v Polsku.

Slovenský fotbalový svaz také natočil krátkou reportáž, jak to během rehabilitace vypadalo.

Česká republika U20

Útočník Ondřej Mihálik a záložník Jakub Janetzký dostali pozvánku na sraz národního týmu U20, který čekal přípravný zápas s Kyprem U21. Tým U20 tento rok končí a od nové sezony budou jeho hráči tvořit kostru týmu U21. A poslední zápas U20 byl vítězný. Kypr naši hráči porazili 1:0.

Jakub Janetzký s číslem 17 (Foto: fotbal.cz/Jan Tauber)

Ondřej Mihálik odehrál jako jeden z mála celé utkání. Náš druhý zástupce Jakub Janetzký, který sezonu dohrál po přestupu do Jablonce na hostování v Opavě, nastoupil do utkání ve druhém poločase.

Author Martin Bergman