Mohl to být klidný zápas, a my to honíme v závěru

FK Jablonec FK Viktoria Žižkov
2:1
MOL Cup, 3. kolo st 20. 9. 2017, 17:00

Střelec našeho prvního gólu ve středečním pohárovém zápase s Viktorií Žižkov Lukáš Masopust mluvil v pozápasovém rozhovoru především o neproměněných šancích.

Kolik vás stál sil dnešní soupeř, který byl papírově slabší?

Kolik sil? Asi jako každý běžný zápas. Naštěstí můj obránce moc neútočil, takže jsem se nemusel tolik vracet. Spíš to pro nás bylo náročné po stránce psychické, protože co mi jsme dneska zahodili šancí, to se jen tak nevidí. Přitom to mohl být klidný zápas a mi to honíme do poslední minuty.

Takže jste si to sami udělali těžké?

Určitě. Místo toho, abychom vedli po poločase 2:0, tak dostaneme gól z penalty. Ve druhé půli zahazování šancí z naší strany pokračovalo a nakonec jsme horko těžko vyhráli.

V první půli jste dostali gól z penalty, tam asi nebylo co řešit.

Já jsem to pořádně neviděl, takže ani nevím, jak se to tam seběhlo. Ale rozhodčí ji písknul, tak asi byla.

Jak si viděl svůj gól?

Dostal jsem to tam výborně a proměnit to nebyla těžká práce.

Jak si viděl ten zákrok, po kterém jste kopali penaltu?

Platí to samé jako při první penaltě.Rozhodčí jí písknul, tak asi byla.

Už to vypadlo, že dojde na prodloužení, ale nakonec jste si po proměněné penaltě asi hodně oddechli.

Stále jsem si myslel, že zápas rozhodneme v hrací době. Že o postupu nakonec rozhodla penalta, vůbec nevadí a jsme za výhru rádi.

V sobotu hrajete těžký zápas na Bohemce, který bude asi hodně bolet.

Je to tak. Jsou tam hodně bojovní kluci a navíc za sebou mají skvělé fanoušky, takže nás nic lehkého nečeká. Bude to tam hodně náročný a zápas bude hodně bolet.