Mihálik: Snad se nám ta dřina v sezóně vrátí

FK Viktoria Žižkov FK Jablonec
Přípravná utkání, příp. st 28. 6. 2017, 11:00

Vedoucí branku ve včerejším přípravném utkání proti Viktorii Žižkov zaznamenal útočník Ondřej Mihálik. Právě on patřil mezi několik hráčů, kteří odehráli celý zápas.

Máte za sebou druhý přípravný zápas. Jaký byl?

Dnešní zápas byl náročnější než ten před týdnem s Velkými Hamry. Přece jenom soupeř z druhé ligy je kvalitnější. Bohužel před zápasem vypadl Jarda Diviš pro střevní potíže a dobře nedopadl ani Vojta Kubista, který musel asi po čtvrt hodině střídat, když dostal ránu do nosu. Proto jsme já, Breda a Masopust hráli celý zápas. V přípravě a tom vedru to je přece jen náročnější. Musíme do toho šlápnout a musíme to všechno vydržet. Snad se nám to v sezóně všechno vrátí. Jinak jsme si dobře zahráli a i vyhráli, takže spokojenost.

Slavie tady před týdnem vyhrála 2:1, vy 2:0. Co na to říkáš?

Každý zápas je jiný, třeba i Slavia tady měla dost šancí, které neproměnila. My jsme rádi, že jsme tady vyhráli a tohle si musíme držet dál. Zatím to je jen příprava.

Byl vůbec čas si po sezóně odpočinout?

Já osobně jsem moc odpočinku neměl, protože jsem po skončení ligy odjel na reprezentaci do 20 let. Tam jsem odehrál zápas a měl jsem pak úplně volný víkend. Od pondělí jsme pak měli čtrnáct dní individuální přípravu, takže jsem do toho šlapal ještě sám. Volna jsem moc neměl a na dovolené jsem taky nikde nebyl.

Po kolika dnech ti v době volna začne fotbal chybět?

Fotbal mi chyběl hned od začátku. Je to sport, který je našim koníčkem a milujeme ho. Myslím si, že by to mělo každému hned chybět.

Mrzelo tě, že jsi nakonec nejel na EURO U21 v Polsku?

Samozřejmě jsem cítil šanci, že bych na šampionát mohl odjet. S trenérem Lavičkou jsem před turnajem mluvil po telefonu a řekli jsme si k tomu pár věcí. Takže jsem dopředu věděl, že na EURO asi nepojedu, ale čekal jsem, kdyby se někdo náhodou zranil. Teď mě bude v jednadvacítce čekat další kvalifikační cyklus, takže o to chci zabojovat teď v nové kvalifikaci. Doufám, že se na EURO dostaneme.

Je v něčem letošní příprava jiná?

Přípravy jsou vesměs stejné. Pár jsem jich už zažil. První dva týdny jsou vždycky hodně o běhání a nabírání kondice. To je vidět i na zápasech. Samozřejmě, chceme každý zápas vyhrát, ale nejsou hrané až tak úplně na výsledek. Účel je hlavně pořádně něco naběhat.

Velká část týmu nám zůstala pohromadě a navíc ještě pár hráčů přišlo. Je to podle tebe výhoda?

V kabině bylo málo změn. Přišli ještě nějací noví hráči. Myslím si, že to šlape. Partu i kádr máme velmi kvalitní na to, abychom po neúspěšné sezoně zase byli nahoře a ohrožovali týmy na pohárových příčkách.

Jak vnímáš třeba posily Sparty a Slavie?

Je to takový velký blázinec, co se děje. Slavia a Sparta se předhání, kdo víc investuje. Ale až čas ukáže, jestli to k něčemu bude.