Michal Trávník zdolal s repre Itálii

Středeční důležitý zápas na mistrovství Evropy zvládla česká reprezentace do 21 let na jedničku. Kapitán Michal Trávník se také zapsal mezi střelce!

Zápas o všechno. Tak by se dal nazvat středeční zápas na ME U21 v Polsku mezi Českou republikou a Itálií. Po úvodní porážce s Německem museli naši hráči vyhrát, aby oživili naději na postup do semifinále. Itálii nakonec porazili 3:1 a mezi střelce se zapsal také náš záložník Michal Trávník! Ve 24. minutě si navedl míč do střelecké pozice před vápnem a pěknou střelou překonal italského brankáře. Navíc za stavu 1:1 připravil ve druhém poločase akci, po které dal český tým zásluhou Havlíka druhou branku! O tečku za výsledkem se postaral fantastickým gólem kodaňský Michael Lüftner.

Michal Trávník nám přímo z dějiště ME odpověděl na několik otázek.

V zápase bylo vidět, že si na soupeře věříte. Jak se zápas vyvíjel z tvého pohledu?

Byl to zápas o naději na postup, takže pro nás o všechno. Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Oproti minulému zápasu s Německem jsme vydrželi kompaktní delší dobu. Začátek druhého poločasu nebyl z naší strany dobrý a byli jsme po zásluze potrestáni. Inkasovaný gól nás ale nakopl a ukázali jsme pak naši sílu.

Co bylo v zápase nejdůležitější?

Tak důležitý byl asi ten první gól, ten nám hodně pomohl. A pak samozřejmě ta týmovost a práce celého mužstva.

Sleduješ teď i spoluhráče z Jablonce, když začala zase příprava?

Jo, kluky samozřejmě sleduji. Jak na Facebooku, tak Instagramu. A jsem s klukama v kontaktu, takže vím celkem o všem.

Jak v Polsku na mistrovství trávíš s týmem volný čas?

V pondělí po zápase jsme se jeli podívat do Osvětimi. Jinak chodíme na procházky do města. Nebo tu máme na hotelu jedno patro, kde je stolní tenis, šipky, herní konzole, stolní fotbal a tak. Takže tam se taky tráví dost času.