Matěj Hanousek: V neděli chceme vyhrát!

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
HET liga, 9. kolo ne 1. 10. 2017, 17:00

Matěj Hanousek si svými výkony od začátku sezony upevnil místo v základní sestavě. Jak se těší na nedělní duel s Mladou Boleslaví a jaký očekává výsledek?

Včetně pohárového zápasu máme sérii tří výher v řadě. Je teď v kabině lepší atmosféra po těch zbytečných remízách?

Je to samozřejmě povzbuzení. Věděli jsme, že i když jsme zápasy hráli třeba dobře proti Dukle, Teplicím nebo většinu v Ostravě, tak bodů mohlo být víc. Teď se k nám i trochu přiklonilo štěstí. Proti Bohemce jsme podle mě nehráli úplně super, ale nakonec jsme vyhráli. Někdy je dobrý hrát hůř, ale vyhrát. Z tohohle pohledu jsou tři výhry v řadě určitě důležité do další části sezony.

V Ďolíčku se obecně více bojuje, než hraje fotbal. Takže výhra byla spíš hlavně odpracovaná, že?

To je pravda. Bohemka to má založené na tom, že po hřišti lítají a nic nevypustí. Je to spíš o bojovnosti, než o fotbale. Kdo se tam snaží hrát fotbal, tak mu to domácí vykopávají za tribunu a dělají všechno pro to, aby v zápase uspěli. To dělali i proti nám. Řekl bych, že to byl remízový zápas, ale vyšla nám jedna akce, ze které jsme vytěžili vítězství. Závěr jsme dokázali na rozdíl od předchozích zápasů ustát.

<#buttonLong>VSTUPENKY ONLINE<#/buttonLong>

Teď nás doma čeká Mladá Boleslav. Co čekáš od domácího zápasu?

Samozřejmě chceme vyhrát! Myslím si, že Mladá Boleslav má kvalitní kádr. Je to téměř stejný tým, který byl minulý rok úspěšný a byl na tom velmi dobře. Ale nedaří se jim. Je to samozřejmě dobře pro nás, ale nemusí to trvat věčně. Potřebují taky něco uhrát. Podívat se na tabulku a říct si: „Jo, ty jsou za námi, ty smázneme.“ Takhle to není, tým je to kvalitní a nesmíme nic podcenit. To nepřichází vůbec v úvahu! Uvidíme, co zápas přinese. Chceme hrát tak, jako vždycky v domácím prostředí. Docela se nám daří a dokázali jsme tady všechny přehrát, včetně Plzně.

Po posledních výhrách jsme se posunuli v tabulce výrazně nahoru. Kouká se ti teď na tabulku líp?

Neřekl bych, že bychom byli předtím nějak v panice. Věděli jsme, že jsme hráli dobře, ale výsledky nebyly. Věděli jsme, že se to otočí a přijde to spolu s dobrými výkony. Teď to přišlo, ale nemůžeme usnout na vavřínech. Musíme v tom pokračovat dál. Teď přijdou těžší soupeři a bude se teď asi rozhodovat, jak to na konci dopadne.

V dresu Boleslavi se pravděpodobně představí také nám dobře známý Ruslan Mingazov. Je tam někdo další, na koho si musíme dát větší pozor?

Mingyho samozřejmě známe, ale není to o něm. My se budeme připravovat na všechny hráče, které Boleslav má. Myslím si, že nemají do ofenzivy nějakou slabinu. Všichni jsou na vysoké úrovni.

Případné další vítězství by nás dostalo na dostřel špičce ligy. Je to velká motivace?

Určitě, ale já jsem typ, který si nehraje na co by, kdyby. Tak to nefunguje, jsme tam, kde jsme. My musíme hrát každý zápas tak, jak nejlépe dokážeme. A jestli to bude stačit na tři body, na bod nebo třeba nezískáme nic. Jako proti Plzni, kdy jsme hráli dobře, ale nedokázali jsme bodovat.

Author Martin Bergman