Mančaft si zaslouží pochvalu, řekl trenér

SK Slavia Praha FK Jablonec
HET liga, 29. kolo so 19. 5. 2018, 16:00

Deset dní po finále MOL Cupu si trenéři Slavie a Jablonce tentokrát své pocity na pozápasové tiskové konferenci prohodili. Náš kouč Petr Rada měl po výhře pro své svěřence jen slova chvály.

Slávistickému kouči Jindřichu Trpišovskému se porážka s Jabloncem nehodnotila vůbec dobře. „Přitom jsme paradoxně měli jeden z nejlepších vstupů do domácích zápasů. Místo toho, abychom vedli, jsme prohrávali. Jablonci to hodně pomohlo, jeho výkon šel po vedoucí brance nahoru a náš naopak dolů. Potom jsme netrefili po dorážce odkrytou bránu a následně dostali na 0:2, to byla chyba, které jsme poslední dobou nedělali a Chramosta toho dokonale využil. Trápení vyvrcholilo gólem na 0:3. Chtěli jsme po poločase hrát jednodušeji, ale kontaktní gól přišel až pozdě. V pokutovém území jsme měli asi obráceně kopačky. Jablonec dal ze tří ran tři góly, hrál výborně a obětavě. My jsme nebyli dostatečně koncentrovaní na některé situace,“ zhodnotil sobotní zápas trenér Slavie.

Trenér Jablonce Petr Rada si pochvaloval cenné vítězství na hřišti pražské Slavie. „Mančaft si zaslouží pochvalu, když vyhrál na Slavii. Když jsme s nimi hráli pohár, tam byla Slavia lepší. Oproti poháru to byl ale zcela jiný zápas. Dnes si troufnu říct, že jsme byli lépe připravení a nebyli tak zakřiknutí jako ve finále,“ řekl na začátku tiskové konference jablonecký kouč a pokračoval. „Jeli jsme sem s tím, že to máme ve svých rukách, chtěli jsme bodovat a vyhrát. Upravili jsme proto sestavu a hráli na dva útočníky. Na hráčích byla vidět koncentrace. To, že jsme vstřelili branky a dál jsme nepolevili, nám dodalo sebevědomí. Musím přiznat, že i já sem byl překvapený, když jsme vedli 3:0. Góly to byly nádherné, hlavně ten první. Slavia byla otřesená a bylo to i naším dobrým napadáním. Držel nás i Vlasta Hrubý. I o poločase jsem hráče upozorňoval, že musíme být aktivní. Měli jsme další dvě - tři brejkové akce, ale jinak Slavia byla už v tlaku, někdy jsme tam měli i trochu štěstí. Ale obrana fungovala poměrně dobře. Oni tam cpali nakopávané balony na vysoké hráče. Byla na nich znát nervozita, některé balony jim utíkaly, a to byla voda na náš mlýn, nedostali se do souvislejšího tlaku. A znovu nás několikrát podržel Vlasta Hrubý. Hráči si hrábli na dno, odmakali to a odbojovali. Soupeři vzadu vznikaly okénka, mohli jsme jim přidat i čtvrtý gól, ale to už by bylo asi přes čáru,“ pousmál se náš lodivod.

Jablonec teď má před závěrečným zápasem se Slováckem z pozice třetího týmu vše ve svých rukách. „Nepodcenili jsme přípravu na dnešní zápas, jeli jsme na soustředění. Hlavně teď musíme dobře zregenerovat a na to Slovácko se připravit. Jsem samozřejmě rád, že jsme v boji o třetí místo. Ale čeká nás ještě ten jeden důležitý zápas, musíme ho odmakat a pak uvidíme,“ zakončil spokojený kouč vítězného týmu.