Malínský uvažuje o nášlapech, vyrazí na kole?

Do Liberce jezdil na tréninky na kole a podobný způsob dopravy nezavrhuje nová tvář naší kabiny Tomáš Malínský ani při svém angažmá ve výše položeném Jablonci. Musel by ale zapřemýšlet nad vylepšením svého kola.

Jaký byl první trénink v novém jabloneckém prostředí?

Bylo to ve velkém teple a bylo to dost náročné. Musím říct, že jsem si předtím dal fakt deset dní volno a dneska jsem byl za ten balon rád a trénink jsem si užil.

Jak se vlastně zrodil tvůj přestup na Střelnici?

Myslím si, že můj přestup se vlastně zrodil v hlavách na Slavii. Víceméně jsem za něj strašně rád. Dá se říci, že jsem tady doma, protože bydlíme tady kousek v Liberci. Jablonec hraje poháry a můžeme se kvalifikovat do základní skupiny některého z evropských pohárů. Jsem jedině rád, že jsem tady.

Když už mluvíš o evropských pohárech, co říkáš na naše potencionální soupeře ve 3. předkole Evropské ligy - Eindhoven, Galatasaray, Celtic a Midtjylland?

No, jsou to pěkná jména a těžcí soupeři.

Jak hodnotíš své působení ve Slavii?

Slavia je už za mnou. Ten půlrok tam jsem si užil. Troufnu si říct, že ostudu jsem tam neudělal. Do kterých zápasů jsem naskočil, tak to propadák nebyl a cítil jsem se v nich dobře. Bohužel, pak přišly věci, jako je covid, který mě vyřadil na čtrnáct dnů, pak jsem tam měl nějaké další zdravotní trable a pak už někdo do té sestavy naskočil a místo už nepustil. Z mého pohledu pak už jsem tam byl navíc. Tak to ve sportu chodí, fotbal a život jde dál.

Říkáš, že Slavia je už za tebou, bereš jí tedy už jako uzavřenou kapitolu?

(přemýšlí) Jelikož jsem tady na hostování s povinnou opcí. Myslím si, že je malá pravděpodobnost, aby si mě Slavia v zimě stáhla. Může se to ještě nějak podařit, ale už si moc nemyslím, že bych se tam ocitl.

Mezitím si stihl ještě hostování v Mladé Boleslavi, jak na tento půlrok vzpomínáš?

Do Boleslavi jsem šel pak po zápasovém nevytížení, člověk se do té herní pohody musí nějak dostat. To není po jednom zápase. Když už jsem do nějakých zápasů z lavičky naskakoval, tak už jsem nějaké čísla měl. Bohužel, pak si myslím, že mě někteří lidi přestali věřit a upřednostnili se jiní hráči. Poslední dva zápasy už mi bylo řečeno, že v Boleslavi pokračovat nebudu a na zápasy už nepojedu. Zklamalo mě to, ale nic jsem s tím udělat nemohl.

Působil jsi i v dresu našeho rivala v Liberci. Máš už nějaké reakce ze Slovanu na tvou novou jabloneckou štaci?

Jsou lidi, který do toho nevidí a myslí si něco. Když o vás Liberec nestojí, tak jak se v tom klubu můžete ocitnout? Koukal jsem, že derby je na programu v devátém kole, tak uvidíme, co ten zápas přinese. Jsem rád, že o mě projevil zájem Jablonec. Komunikoval jsem s trenérem i s panem Peltou, z těch lidí jsem cítil, že mě chtějí a jsem rád, že jsem tady.

Do Liberce si prý jezdil na tréninky na kole, nechystáš se na výšlapy i do Jablonce?

Už jsem nad tím přemýšlel. Říkal jsem si, že kdybych jezdil i do Jablonce, asi bych si musel pořídit nášlapy, aby mi to líp šlapalo. Nevím, jestli bych jezdil přes rychlostku, ale možná spíš přes Lukášov (smích).