Luxus, zahodit tolik šancí

SK Slavia Praha FK Jablonec
1:1
ePojisteni.cz liga, 26. kolo ne 30. 4. 2017, 17:30

Středopolaři Michal Trávník a Vojta Kubista měli ve včerejším utkání největší šance zápasu, ani jeden z nich ale proti brankáři Pavlenkovi v nájezdu neuspěl. Jak viděli utkání na Slavii?

Víc takových zápasů, přál si záložník Michal Trávník

Pokud by do branky napadaly všechny ty vaše šance, tak by asi zápas vypadal jinak.

Máte pravdu. Dneska jsme si vytvořili dost šancí na to, jakou máme teď venku bídu, takže dneska to bylo luxusní. Bohužel jsme neproměnili ani jednu šanci. Navíc si hosté góla dali sami a naše góly nám tam nepadaly, což je škoda.

Pro všechny bylo překvapením, že jste se do šancí dostávali, protože se říká, že Slavia je v současnosti nejlepší český klub.

Důležité bylo, jak jsme tady hráli. Chtěli jsme je napadat, což se nám dařilo. Domácí si s tím nevěděli rady. Buď udělali chybu, nebo balony pouze nakopávali a kluci vzadu to odhlavičkovali. Odehráli jsme tady výbornej zápas a jenom škoda, že jsme to nedotáhli do konce.

Měl jsi tam velkou šanci na začátku druhé půle. Co scházelo tomu, aby z toho byl gól?

Ty šance jsem měl dvě. Jednu v první půli, ale tu jsem zazdil úplně. Myslel jsem si, že to dám z první nebo si to zpracuju, ale při zpracování mi míč odskočil a potom už bylo pozdě. Pak jsem tam měl ještě jednu šanci ve druhé půli, kdy to Pavlenka docela hezky chytnul, takže to je škoda.

Myslíš si, že jste si dnešním výkonem udobřili vedení a fanoušky za nevýrazný výkon proti Příbrami?

Možná se to dá takhle říct, i když by nás dneska těšilo, kdybychom to spíš mohli splatit výhrou. Ta remíza po těch obrovských šancích nás fakt dost mrzí, ale na druhou stranu je nutné říct, že před zápasem bychom bod brali.

Myslíš si, že pokuty ze zápasu s Příbramí zabraly?

Tak nevím, jestli to zabralo, ale je samozřejmé, že to nějakej impuls je a dneska to bylo vidět. Navíc se nám tady hrálo moc dobře. Před šestnácti tisíci diváky se hraje úplně jinak než před necelými dvěma tisícovkami. Ta atmosféra tady byla fakt nádherná.

I individuálně jste tady hráli skutečně dobře a dá se říct, že jste se tady prezentovali výborně.

Jsem rád, že jsme takhle hráli. Na druhou stranu jsme mohli hrát uvolněně, zatímco pro Slavii byl zápas hodně důležitej a nutnost vyhrát jim asi trošku svazovala nohy.

Těší vás výkon, jaký jste předvedli?

Samozřejmě těší. Ukázali jsme, že fotbal hrát umíme a jenom by to chtělo odehrát víc takových zápasů. Ale jak už jsem říkal, ono to je také o kulise. Tady to byla paráda.

Některé vaše akce byly skvěle vykombinované, a kdybyste dali Slavii pět gólů, asi by se nikdo nedivil.

To naše sebevědomí postupem času narůstalo. Získávali jsme půdu pod nohama a po výborných kombinačních akcích jsme se dostávali do šancí. Na druhé straně jsme Slavii do žádné větší šance nepustili.

Dostat gól v devadesáté minutě, to asi hodně bolí.

Souhlasím, je to vždycky škoda. Vyhrát tady na Slavii by byl velkej úspěch.

Vojta Kubista: Tady jsme měli jasně vyhrát

Jak si viděl zápas?

Po tom průběhu si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, protože takovou spoustu gólových příležitostí jsme si ještě na jaře nevypracovali. Měli jsme asi pět stoprocentních šancí a to mrzí. Jenom já jsem tam měl dvě.

Šel si sám na brankáře. Co tam bylo špatně?

Už první dotek s míčem byl špatnej. Měl jsem balon mezi nohama, a když se Pavlenka přiblížil, tak jsem mu to chtěl dát mezi nohy, ale on zasáhl opravdu výborně.

Slavia doma dává hodně gólů v závěrečných minutách. Asi jste to věděli, ale co tam bylo špatně, že jste gól nakonec dostali?

Už v průběhu zápasu jsme si říkali, abychom se zbytečně nezatahovali k naší bráně. Za stavu 1:0 jsme se snažili bejt furt výš, ale domácí hnalo dopředu šestnáct tisíc diváků a nakonec ten gól urvali. Sám jste viděl, že se prodlužovalo a pak jsme dostali branku.

Vy jste dali gól, ale pomohl vám k němu domácí hráč.

Je to tak, ale důležité vůbec bylo, že tam ten centr přišel a pro domácího obránce to byla docela těžká situace. Ale jak říkám, v průběhu utkání jsme měli spoustu šancí a ten gól jsme měli dát sami.

U toho gólu si byl. Nepomohl si nakonec k němu?

To si nemyslím. Ten hráč to tam zpracoval špatně a chtěl to dát na roh, ale nakonec to dal do branky.

Pomohly vám pokuty po zápase s Příbramí?

Nevím, ale asi se dalo čekat, že něco takového přijde. Každej z nás si musel sáhnout do svědomí a ví, že takovej výkon podávat nemůže.

Po výhře se pokuty smazávají. Bude to tak i u vás?