Ligu odstartujeme v sobotu na Slovácku

1.FC Slovácko FK Jablonec
HET liga, 1. kolo so 29. 7. 2017, 17:00

Nový ročník fotbalové HET ligy se rozjede tento víkend. Úvodní duel nové sezony odstartují naši fotbalisté v sobotu na hřišti Slovácka.

Tým z Uherského Hradiště se od nové sezony musí vypořádat s absencí hned několika hráčů loňské základní sestavy. Odešel Koné, Tetteh, Chvátal i Civič. Jejich nástupci má být pětice nováčků Vasiljev, Hellebrand, Divíšek, Juroška a Jakub Petr. „Bylo naší povinností odchody kompenzovat, větší zkušenosti s ligou má ale jen Jakub Petr a Josef Divíšek. Jinak se vesměs jedná o mladé hráče, teprve až sezona ukáže, kdo z nich bude skutečnou posilou,“ říká na adresu nových tvýří trenér Levý, jenž by rád v týmu přivítal ještě hrotového útočníka.

Kam směřují klubové cíle, ale na Slovácku zcela přesně nezaznělo. „Chceme skončit co nejlépe, hlavně ale předvádět pěkný fotbal,“ prohlásil na předsezonní tiskové konferenci ředitel Pojezný.

Levého tým v rámci letní přípravy absolvoval i delší herní soustředění na Slovinsku. V devíti přípravných zápasech pětkrát zvítězil a připsal si čtyři porážky. Slovácko se utkalo se zajímavými soupeři, porazilo 2:1 chorvatské Dinamo Záhřeb a se slavným AS Řím prohrálo těsně 0:1. V generálce na ligu tým z Uherského Hradiště podlehl 0:1 tureckému Karabüksporu.

Také Jablonec v posledním utkání před mistrovskými zápasy podlehl týmu z turecké nejvyšší soutěže. Celkově jsme si ale během devíti zápasů připsali sedm vítězství a dvě porážky. Kapitán naší kabiny Tomáš Hübschman před sobotním startem vzpomněl, že jsme také letošní jaro odstartovali na stadionu v Uherském Hradišti. „Tehdy to tam z naší strany nebylo příliš dobré. Ikdyž jsme tam remizovali 0:0, mohli jsme z toho zápasu vytěžit i víc. Začali jsme totiž hrát, až když Slovácko bylo v deseti. Doufám, že si teď dokážeme vytvořit víc šancí a že je proměníme. Jedeme na Slovácko uspět,“ říká nejzkušenější hráč a kapitán Jablonce.

Hru soupeře zkoumá před zápasem trenér Zdeněk Klucký. „Odešli jim černoši Tetteh a Koné, kteří nás na jaře hodně zlobili a byli pro nás nepříjemní. Slovácko to teď hraje trochu jinak, mají menší, ale zase pohyblivější hráče. Musíme se na to připravit,“ dodává jablonecký lodivod.

Ani trenér našeho soupeře nebere úvodní duel na lehkou váhu. „Vítězství by na úvod určitě přišlo velice vhod. Čeká nás těžký soupeř, protože Jablonce má i po odchodu několika hráčů stále vysokou kvalitu. Jsem ale přesvědčený, že na něj budeme optimálně nachystaní,“ konstatoval trenér Slovácka Stanislav Levý.

Utkání začíná v sobotu 29. července od 17 hodin na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Jílek Jan - Nádvorník Ivo, Kotalík Petr

Delegát: Racek Oldřich, Zavadil Zdeněk