Ligový kolotoč se roztáčí, jedeme na Slovácko

1.FC Slovácko FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 17. kolo so 18. 2. 2017, 15:30

O víkendu startují očekávané odvetné boje v ePojisteni.cz lize. Druhou polovinu nejvyšší domácí fotbalové soutěže odstartují naši fotbalisté na hřišti osmého Slovácka.

Slovácko našlo svou největší zimní posilu v záložníkovi Janu Navrátilovi, který do Uherského Hradiště zamířil z angažmá v Liberci. Opačným směrem zase putoval Kerbr, další středopolař Hlúpik odešel do bulharské Varny. Moravané přišli také o stávkujícího Košúta i o třígólového Diviše, který v zimě přestoupil právě k nám do Jablonce. Se současným kádrem ale panuje u trenéra Levého spokojenost. „Charakter i pracovitost našeho mužstva je na velké úrovni, jen to musíme umět prodat v jarní ligové části,“ přeje si kouč našeho prvního jarního soupeře.

Tým má za sebou poměrně povedenou zimní přípravu, v osmi zápasech utrpěli Levého svěřenci jen jedinou porážku, dále remizovali s Trnavou i Plovdivem. V rámci herního soustředění zamířili do Turecka, kde si původně plánovaný pobyt ještě o týden prodloužili kvůli špatným klimatickým podmínkám, které panovaly v Čechách. V Turecku nakonec sehráli i závěrečnou generálku, v které porazili silný slovinský Maribor 1:0 brankou Civiče. Kouč se nadále chystá zapracovávat do sestavy mladé hráče z vlastní akademie, zároveň ale z osmého podzimního místa zdvihá i varovný prst. „Nečeká nás nic jednoduchého, tabulka je nahuštěná. Musíme být stále koncentrovaní,“ říká před startem jara trenér Levý.

Jablonečtí nasměřovali svůj herní kemp do Portugalska, kde v konkurenci zahraničních týmů obsadili druhou příčku na tradičně dobře obsazeném turnaji Atlantic Cup. V posledních dvou herních prověrkách se nám ale nepodařilo skórovat. Ve finále portugalského turnaje jsme nestačili na vedoucí tým chorvatské ligy z Rijeky, po návratu domů jsme na umělé trávě remizovali s druholigovou Vlašimí bez branek. Nejproduktivnější v zimních přípravných duelech byli čtyřgólový Mehanović a Diviš, jen o gól za mini zaostali Doležal s Pospíšilem.

Jablonečtí se k utkání na Slovácku vydají už v pátek, cestou je čeká trénink na přírodní trávě v Nymburce. Hráči už za sebou mají rozbor hry soupeře. „Pouštěli jsme si jejich zápasy, aby kluci viděli, jakým způsobem brání i útočí. Něco jsme si k tomu řekli, pomohl nám v tom i Jarda Diviš, který hráče soupeře dobře zná ještě z podzimní části. Informace máme. Slovácko disponuje dobře organizovanou defenzívou, záložník Šumulikoski jim dobře supluje i práci stoperů, mají i rychlé krajní hráče,“ poukazuje na přednosti soupeře jablonecký kouč Zdeněk Klucký.

Podzimní vzájemný duel na jablonecké Střelnici skončil remízou 2:2. V divokém zápase Jablonec brzy vedl zásluhou Wágnera, soupeř ale dvěma góly otočil vývoj. V závěru srovnal Mihálik, ale tři minuty před koncem nedokázal vítězství strhnout na naši stranu Wágner, když neproměnil pokutový kop.

Utkání začíná v sobotu 18. února od 15:30 hodin na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Houdek Jiří - Hrabovský Jakub, Pospíšil Dušan

Delegát: Chytil Ivo, Šotek Jan