Ligový dorost Jablonce porazil Slavii 1:0

FK Jablonec SK Slavia Praha
1:0
I.Dorostenecká liga U19, 41. kolo so 28. 2. 2015, 11:00

Jablonecký starší dorost získal v utkání 41. kola Dorostenecké ligy velmi důležitou výhru nad silným celkem Slavie Praha, když ji po velmi dobrém výkonu porazil 1:0 (0:0) brankou Bulíře.

Už v 7. minutě měl Jablonec první možnost. Pelta odraženým míčem po rohovém kopu našel nalevo Hlůžeho, jehož centr Macík hlavou poslal nad branku. Obdobně skončil v 8. minutě na druhé straně pokus Slavie, když centr z rohového kopu Gilian namířil rovněž hlavou nad branku. V 16. minutě střela Valenty letěla mimo branku. V 21. minutě jabloneckou akci zakončil Palatický v gólové pozici střelou po zemi těsně vedle levé tyče. Ve 23. minutě Majer zlikvidoval nebezpečnou střelu Lukiče. Za dvě minuty střela Hlůžeho ze záklonu branku přeletěla.

V 51. pronikl Pelta pravou stranou přes několik soupeřů až k brankové čáře, ale jeho centr soupeři srazili na roh. V 60. minutě z jednoho z řady rohových kopů Slavie pálil hlavou nekrytý Broukal nad branku. V 62. po faulu na Palatického rozehrál zleva Munzar trestný kop a ve vápně Lischka také hlavou přestřelil. V 70. minutě nenašla střela Batky směr mezi tyče. V 72. minutě vyslal Kubista dopředu za obranu dopředu Bulíře, který sám proti brankáři a s pomocí pravé tyče poslal míč do sítě hostů. Navýšit skóre mohl Jablonec v 75. minutě. Palatický nalevo unikl a na jeho skvělý centr před branku naběhl Pelta, který však branku přestřelil. V poslední desetiminutovce Slavia zvýšila tlak a z něho v 84. minutě vzešla střela pod břevno, kterou Majer dokázal vytěsnit nad branku. V poslední minutě mohl uspět Vencbauer, ale jeho dlouhý oblouk branku minul. Už v nastaveném čase se náhle ocitl v gólové šanci hostující Kocourek, ale i ten branku minul.

Takto utkání hodnotí trenér David Oulehla: "Znali jsme přednosti Slavie a musíme říci, že se nám podařilo je eliminovat. Především v prvním poločase jsme velmi dobře bránili a soupeře jsme do ničeho prakticky nepustili. Hrozil pouze ze standardních situací, které měl hodně nebezpečné. Vymazali jsme nejlepšího střelce soutěže Batku a sami jsme byli nebezpeční z přechodové fáze. Vytvořili jsme si gólovou příležitost, ale neproměnili ji. Ve druhé půli Slavia vystupňovala tlak, byla více na míči, ale nebezpečná byla jenom ze standardních situací, při jedné vytáhl super zákrok Majer. Sami jsme rozhodli po brejku a utkání zvrátili na svou stranu. Měli jsme další možnosti vstřelit pojistku, ale nebyli jsme produktivní. V samém závěru mohla Slavia vyrovnat, ale střela šla mimo branku. Musíme dále pracovat na přechodové fázi a její efektivitě, tam nejsme spokojeni. Jinak však musím ocenit přístup hráčů, šli si za vítězstvím, pracovali a rvali se o každý metr hřiště. V sestavě jsme měli tři hráče ročníku 1998, kteří to zvládli velmi dobře. Mužstvo podalo týmový výkon a myslím, že vítězství je zasloužené. Kluky musíme pochválit. Čtyři body jsou výborné, ale už je to historie."