Kopic: Došlo na trenérova slova, góly jsme dali

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
Synot liga, 18. kolo so 28. 2. 2015, 14:00

Druhou branku do sítě Bohemians a celkově svou pátou v letošní sezoně si připsal v sobotním domácím zápase krajní záložník Jablonce Jan Kopic.

V první půli se zdálo, že jste se nemohli do obrany soupeře dostat. Je to tak?

Máte pravdu. Za celý první poločas jsme možná měli jednu střelu po standardce a dvě střely z dálky šly mimo. A to je málo. Takže se dá říct, že jsme měli navrch v poli, ale do prvního gólu se nám Bohemka bez problému ubránila. Bránila hodně natěsno, navíc ještě měla i dost sil a to nám dost vadilo. Ale tohle je nepříjemné pro každé mužstvo.

Hosté si dobře pohlídali obě jablonecké strany, odkud jindy hrozilo víc nebezpečí.

Je to tak. Hráli hodně natěsno a spíš nás nutili, abychom to hráli víc středem. Tohle se asi bude opakovat ve více zápasech, takže na to budeme muset najít nějakej recept a zareagovat.

Zápasu asi hodně pomohla první branka.

To určitě. Do té doby jsme nic neměli a první gól nám strašně pomohl. Pospec (Pospíšil) šel s balonem přes půlku hřiště, obranu tlačil před sebou a trefil to krásně šajtlí. To on umí.Od té doby se to zlomilo a zbytek zápasu jsme byli lepší.

Nepřekvapil vás Pospíšil, jak to vyřešil?

Nepřekvapil. Já jsem čekal, že to takhle vyřeší. On tu šajtli má vážně dobrou. Tohle on zkouší často.

Můžeš popsat tvůj gól?

Crnki (Crnkić) to chtěl dát na zadní tyč a jejich obránce Šírl by to asi měl, ale nějaký stoper to tečoval do jeho protipohybu přesně mě na prsa. Hodil jsem si to vedle něj a z první jsem to dal po zemi na zadní tyč. Hezký gól, jsem za něj rád.

Nebyli jste do té branky nervózní z toho, jak dobře Bohemka bránila?

To bych neřekl. Spíš tam bylo málo pohybu a chodili jsme do nich v míň lidech.

Z naší strany tam byl i malej tlak na balon, nebyl tam žádnej presink. Bohemka dobře kombinovala a musím říct, že v první půli na nás hrála dobře.

Nebylo to třeba i ve vašich hlavách?

To ne. Věděli jsme, že kdybychom nevyhráli, tak by to pro nás byla strašná ztráta. Trenér nám v kabině říkal, že stále může padnout dost gólů a to se také potvrdilo.

Nepřipomínal ten zápas trošku utkání s Budějovicemi?

Dá se říct, že měl podobný průběh, i když s Budějovicemi jsme šancí měli o hodně víc a také tlak byl větší.

Další utkání hrajete v Jihlavě. Bude to opět vítězství?

Byli bychom rádi. Ale Jihlava teď doma prohrála se Slováckem a vzhledem k svému postavení také bude chtít vyhrát. Čeká nás těžký zápas.