Kolik požárů vzniklo v minulém roce?

V minulém roce klesl počet požárů v jabloneckém okresu na nejnižší číslo za poslední roky. Výrazně se také snížila hodnota škod.

Projekt Jablonec hasičům 2017 si klade za cíl mj. ukázat činnost hasičského oboru a jablonečtí hasiči v posledních letech vykazují vynikající statistické hodnoty.

Čísla hasičů za rok 2016

Více než třetina požárů jabloneckého okresu byla v samotném Jablonci. Při zásazích hasiči odhadem uchránili na majetku občanů téměř 68 milionů korun. I přes veškerou snahu se nepodařilo při požárech zachránit jednu osobu, dalších dvacet osob se při požárech na Jablonecku v roce 2016 zranilo.

Výrazně nejčetnějším měsícem co se týká požárů na Jablonecku bývá jaro a začátek letního období. Z prokázaných zavinění bývá nejčastější příčinou vzniku požáru závada na zařízení.

Plameny pohltily v minulém roce nejčastěji obytné budovy. Oproti minulému období výrazně klesl počet požárů lesů a volných skládek.

Sledované hodnoty můžete porovnat se statistikami hasičů z roku 2015

<#buttonLong>VÍCE O PROJEKTU JABLONEC HASIČŮM 2017<#/buttonLong>