Klucký: Na šance vyhrála Karviná, na góly my

MFK Karviná FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 30. kolo so 27. 5. 2017, 17:00

Zápas v Karviné nabídl spoustu vytvořených šancí. V utkání které nebylo tolik svázané taktikou se radovali ze tříbodového zisku svěřenci trenéra Kluckého.

Lodivod domácího nováčka Jozef Weber měl po utkání smíšené pocity. „No, také dnes musím podruhé v sezoně pogratulovat svému „takzvanému“ domovskému týmu, kterým pro mě Jablonec je. Dvakrát nás dokázal oloupit. Dnes to bylo ofenzivní utkání, ale naše obranná fáze nebyla dobrá. Po inkasované brance jsme se vzpamatovali a měli jsme šance, ale dnes nám nebylo asi souzeno. I ve druhé půli jsme tam viděl naší velkou snahu, bohužel jsme i ty největší šance neproměnili, a proto jsme dneska zůstali bez bodu. Tolik šancí jsme snad neměli ani při našem působení v druhé lize. Velkou poklonu musíme složit i brankáři soupeře,“ uvedl ve svém hodnocení kouč Karviné.

Jablonecký kouč Zdeněk Klucký hodnotil vítězství 2:0 následovně. „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu. Vytvořili jsme si hned tři dobré šance, ale vstřelili jsme z toho jen jeden gól. Pak jsme jakoby ztráceli půdu pod nohama. Rozhodující zřejmě bylo, že domácí neproměnili pokutový kop. Nám výborně zachytal brankář Hrubý, chytil snad pět gólů. Nebylo to nějak extra svázané utkání taktikou, bylo to nahoru dolů. Na šance to možná vyhrála Karviná, ale na góly my,“ těšilo jabloneckého trenéra, stejně tak jako fakt, že jsme nakonec skončili před rivalem z Liberce. „Ono vlastně ani tak nezáleželo jestli skončíme šestí či osmí, důležité je, že jsme skončili před Slovanem,“ zakončil trenér Klucký.