Rozhovor
říjen

Klucký: Bod je pro nás nakonec zlatý

Jablonecký trenér Zdeněk Klucký musel být po zápase nakonec s konečným bodem spokojený. Olomoučtí v závěru nepoměnili dvě velké příležitosti, při kterých vynikl brankář Hrubý.

Trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek toužil po třech bodech. „Z celkového pohledu je dnes bod pro nás málo. V našich silách je předvést lepší výkon, asi jsme přešli do nějakého zimního modu. Pomalu jsme kombinovali a měli jsme málo pohybu. Až v druhé půli to bylo z naší strany lepší a až samém v závěru zápasu to sneslo kritéria hry, kterou chci po hráčích. Štěstí se k nám dnes ale obrátilo zády. Hrubý prostě Jablonec výrazně podržel a udržel čisté konto. Z pohledu naší defenzívy jsem spokojen, třikrát v řadě jsme neinkasovali. Byť tam určitá nervozita z naší strany byla vidět a Jablonec nás mohl ohrozit i více,“ uvedl na tiskové konferenci kouč Olomouce, kterého mrzela především neproměněná šance Moulise v nastaveném čase. „Už nám takhle strhl jednou vítězství na naši stranu. Kdyby se dnes trochu podíval v té rychlosti na gólmana a zkusil ho obstřelit, tak jsme mohli slavit, ale bohužel, neproměnil,“ litoval kouč domácích.

Jablonecký kouč Zdeněk Klucký čekal v Olomouci těžké utkání a jeho slova se potvrdila. „Věděli jsme, že Sigma je doma silná na míči, dobře kombinuje a hraje v pohodě. Bylo to tak i na hřišti. Domácí byli v prvním poločase více na míči. Paradoxně jsme ale měli největší příležitost my, jenže jí Doležal neproměnil. Také po změně stran byla Sigma více na balonu. My jsme poctivě bránili a chodili do protiútoků. Jeden takový nevyřešil úplně dobře Tecl. Nakonec jsme měli v závěru štěstí, když soupeř neproměnil dvě velké příležitosti. Ale Vlasta Hrubý obě ty šance skvěle vychytal a zachránil pro nás bod. Ten je pro nás teď zlatý,“ oddechl si kouč Jablonce.