Karviná vyměnila před naším duelem kouče

Poslední reprezentační pauza letošního roku je za námi, HET liga má před zimním spánkem na programu poslední tři podzimní kola. Náš Jablonec se v neděli představí po nejdelší možné cestě v Karviné.

HET liga 2017/2018 | 14.kolo

:

Branky KAR: 53. Filip Panák, 77. Jan Kalabiška

Branky JAB: 36. Stanislav Tecl

Jablonečtí se k nejvzdálenějšímu stadionu vydají s předstihem, tak aby absolvovali 360 km dlouhou cestu bez větších známek únavy. V Karviné nečeká naše fotbalisty lehké utkání. Loňský nováček si v premiérovém ligovém ročníku vedl dobře a skončil bez obav sestupu na desáté příčce. Druhý ročník ale bývá pro nováčky těžší, a týká se to také našeho nedělního soupeře.

Tým z druhé ligy vytáhl na ligové výslunní exjablonecký hráč a kouč Jožka Weber. S týmem byl chválen za předváděnou hru, jenže v letošním roce k ní chyběl větší bodový zisk. Slezané nezačali ani letos špatně, k domácím vítězství s Jihlavou a Brnem ale nedokázali přidat prakticky žádnou další bodovou injekci ze zápasů hraných na cizích hřištích. V říjnu a v listopadu tým navíc padl ve čtyřech zápasech v řadě, k tomu navíc vypadl v MOL Cupu. Vše vygradovalo před reprezentační pauzou po tvrdém ligovém direktu na Dukle, kde Karviná vedle ještě v 55. minutě 2:0, ale nakonec prohrála 2:3. Funkcionáři se proto rozhodli po třech letech a pěti měsících odvolat od A-týmu kouče Webera. Jeho místo do konce podzimu obsadili sportovní ředitel klubu Vlk a dosavadní asistent Mucha. „Jedná se zatím o dočasné řešení, cítili jsme, že musíme něco udělat, po tom, co se nám stalo na Julisce,“ vysvětlil změny nový kouč a současný sportovní ředitel Lubomír Vlk. Jeho trenérský kolega Josef Mucha přiznává, že karvinští využili reprezentační přestávku k pohovorům s hráči a uklidnění situace. Karviná je totiž o osmi body mezi trojicí klubů na samém chvostu ligové tabulky. „Čtrnáct dní jsme se poctivě na ten zápas připravovali. Jablonec má svou kvalitu a hraje v horní polovině tabulky. Jsou hodně nebezpeční směrem dopředu. Ale my nejsme v komfortní situaci a jediným cílem je pro nás tříbodové vítězství,“ má jasno Mucha.

Jablonečtí pohledem kouče Zdeňka Kluckého tuší, že je v Karviné nečeká vůbec lehká úloha. „Změnili trenéra, takže to je pro nás trochu nepříjemné. Je otázka, jaká bude teď taktika a s čím na nás nastoupí. Nový trenér může všechno změnit. Na jaře jsme tam vyhráli, ale Karviná nehraje špatně, jen nedává góly. Určitě tam chceme bodovat, uspět a udržet se v tabulce nahoře," plánuje jablonecký lodivod Klucký.

Oba loňské vzájemné zápasy jsme zvládli v plném bodovém zisku. Doma jsme v hokejové přestřelce slezský tým porazili 5:3, v odvetě jsme v Karviné zvítězili v samém závěru ligy 2:0 góly Martina Doležala.

Utkání začíná v neděli 18. listopadu od 15 hodin na Městském stadionu v Karviné

Rozhodčí: Nenadál - Koval, Flimmel