Juniorka vybojovala s Brnem bod za remízu 1:1

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
1:1
Juniorská liga, 34. kolo čt 7. 5. 2015, 14:00

Ve čtvrtečním utkání Juniorské ligy získal jablonecký celek cenný bod s favoritem na titul Zbrojovkou Brno za remízu 1:1. O jedinou branku Jablonce se postaral Matěj Kubista.

Jablonec se favorita nezalekl a hned v úvodu se dostal do dobré šance Rozkovec, ale brankáře trefil zblízka jen do hrudi. O pár minut později se prosadilo Brno. Přesný střílený centr uklidil do sítě Šembera - 0:1.

Od té chvíle Brno dirigovalo tempo hry a dostalo se do několika slušných možností, ale Jablonec tyto momenty ustál bez inkasování další branky. Asi největší šanci měl v 38. minutě hostující Weber, ale krásný tento pokus vytěsnil.

Po změně stran bylo Brno nadále aktivnější a mělo více ze hry. Po hodině hry mohl Krška navýšit vedení Brna, ale jeho pohotovou střelu výborně vyrazil brankář Krásný. Pak přišlo střídání v 70. minutě, kdy se do hry dostal Matěj Kubista a hned se zapojil do gólové akce. Zpracoval si těžký míč a přesnou střelou k tyči vyrovnal stav zápasu! "Šťastné střídání Matěje Kubisty, který po minutě pobytu na hřišti vyrovnal, bylo spíš o náhodě. Převzal si to tam kvalitním prvním dotekem a druhým to hezky uklidil do brány," chválí střelce Pavel Drsek.

V závěru závěru zápasu se již skóre neměnilo a oba celky se rozešly smírně po remíze 1:1.

"Brno bylo fotbalovější, pokud mám dobré informace, tak spolu hrají takto už třetím rokem. I v té naší kombinované sestavě jsme samozřejmě rádi za bod. Kluci to odmakali, ten konečný bod jsme si tak nějak vybojovali. Šancí moc nebylo, ale s bodem musíme být spokojeni," hodnotí utkání trenér Jablonce Pavel Drsek.