Juniorka v úvodu jara remizovala s Třincem

FK Jablonec FK Fotbal Třinec jun.
1:1
Juniorská liga, 17. kolo po 20. 2. 2017, 14:00

Jen na bod za remízu 1:1 dosáhli v prvním jarním kole Juniorské ligy naši fotbalisté. Na umělé trávě ve Mšeně padly obě branky v druhém poločase.

Naši juniorku připravuje od nového roku kouč Kotrba s asistentem Bekakisem. Jejich svěřenci si hned v prvním ostrém soutěžním utkání vytvořili několik šancí. Pleštilův pokus ale kryl brankář Bocek. Po dvaceti minutách hry mohl postupovat sám na gólmana Jelínek, jenže ho zklamal první dotyk s balonem a rázem bylo po velké šanci. Pohotově k tyči zakončoval také Kubista, třinecký gólman ale skokem jeho pokus zneškodnil. Rekonvalescent Breda mohl skórovat po půlhodině hry, místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče ale zvolil nepřesný lob mimo branku. Další závary a náznaky šancí jablonečtí v úvodní gól nepřetavili.

Povedlo se tak hned po změně stran. Centr z levé strany propadl přes Pleštila až k číhajícímu Palatickému, který pohotovou střelou otevřel účet utkání. Jablonec mohl navýšit své vedení, v 61. minutě Palatický ani nadvakrát nepřekonal třineckého brankáře, odražený míč napálil Hlůže do břevna hostující branky. Jablonečtí se chytali za hlavy také akci Bredy, Jelínek ale v dobré pozici netrefil balon ideálně.

Neproměněné příležitosti nakonec Jablonec stály body. Naši hráči ztratili třináct minut před koncem balon u své brankové čáry, hosté dostali míč dovnitř šestnáctky k Lasotovi, který přesnou střelou k tyči srovnal skore.

Na spálené šance žehral po zápase asistent hlavního kouče Džimis Bekakis. „Měli jsme hned několik příležitostí, které jsme bohužel nedotáhli. Především díky tomu, že jsme si nedokázali dát balon přesně před bránu a být důraznější,“ viděl hlavní příčiny ztráty bodů jablonecký trenér.

„Bylo vidět, že to byl první mistrovský zápas. Vypadalo to, jako bychom byli první poločas trošku nervózní. Kvalitu jsme ale dnes měli na to, abychom tento zápas vyhráli. Po poločase jsme se dostali hned do vedení, byly tam i další závary a šance. Soupeř po naší chybě skoroval. Nemuseli jsme tam jít v té situaci vůbec na zem, neobsadili jsme tam následně hráče a ten to prostřelil na zadní tyč. Byla to jedna z mála šancí soupeře. Hlavně jsme měli dát goly z našich šancí, pak by to vypadalo jinak,“ konstatoval po prvním jarním duelu asistent hlavního kouče Bekakis.