Juniorka první jarní duel prohrála v Třinci

FK Fotbal Třinec jun. FK Jablonec
Juniorská liga, 23. kolo ne 1. 3. 2015, 15:00

První jarní utkání Juniorské ligy jablonečtí mladíci prohráli v Třinci smolně 0:1. Šanci na reparát mají naši hráči již ve čtvrtek od 14 hodin v Jablonci.

"Přístup hráčů k zápasu po dlouhé cestě byl dobrý, to kluci zvládli dobře. Je škoda, že jsme nedali góla. Myslím si, že kdybychom skórovali jako první, tak jsme zápas suverénně vyhráli. Kombinačně jsme na tom byli lépe, než soupeř. Třinec se spíše snažil dlouhými balony na vysokého útočníka dostat do našeho vápna, nebo po standardních situacích," hodnotí utkání Pavel Drsek.

V úvodních minutách se hrálo hodně živelně z obou stran, do první šance se protlačil po centru Žemby Kuhn, ale nataženou nohou trefil jen břevno Brychovy branky.

Postupem času se větší aktivita přelévala na kopačky Jablonce, který se ovšem přes dobře bránící Třinečany dostával do zakončení jen těžko. Únik agilního Kuhna po levé straně uťal Krejčí až na poslední chvíli, o několik minut později vychytal nejlepšího střelce Jablonce nadvakrát Brych. Kuhn pokračoval v ostřelování nadále, jeho další jedovatou střelu vyrazil brankář Třince před sebe, potom mu už pomohl obránce Sporysz. Za zmínku stojí ještě šance Housera těsně před koncem prvním půle. Ke kapitánovi hostí se odrazil míč po centru Štěpánka, přízemní střelu ovšem pokryl Brych.

"Byli jsme lepší hlavně v první půli z levé strany, kdy jsme se tam dostávali přes Bredu a Žembu. Dokázali jsme se dostat do vápna, ale tam nám chybělo málo důrazu. Na tohle se musíme zaměřit," přemítá jablonecký trenér.

V druhém poločase tempo hry trochu opadlo, ani jeden tým se nemohl dostat na dostřel soupeřovy branky a urputně se bojovalo především o prostředek hrací plochy. Zimka už mohl v nadějné pozici před brankou střílet, jenže ještě přihrával pod sebe, a třineckou akci tím zbavil nebezpečného závanu. Na opačné straně nalezl přetažený centr Rozkovce Malého, ten však střelou bez přípravy poslal balon zcela mimo areál hřiště. Rozhodnutí o výsledku přišlo v 81. minutě. Naši hráči propadli při rozehrávání na půlce hřiště, mezery mezi levým bekem a stoperem využil mrštný Dawid Martynek, vnikl do pokutového území a střelou po zemi na zadní tyč překonal padajícího Repáně. V závěru zápasu už Jablonec nenašel recept na překonání domácí obrany, byť měl pár možností, jak s výsledkem ještě něco udělat.

"Je to škoda, chtěli jsme získat tři body. Oni tam měli čtyři zkušenější hráče včetně brankáře z A týmu. Tohle není dorost, chyby, co udělá soupeř, musíme trestat. Případně, když my se dostaneme do svých šancí," neskrývá zklamání Pavel Drsek.

Jeho svěřenci mohou nulový bodový zisk napravit ve čtvrtek v dohrávce odloženého utkání se Znojmem. Od 14 hodin se Jablonec o body popere na umělé trávě ve Mšeně. "Jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát, chceme se dále zlepšovat. Ale uvidíme, s čím soupeř přijede. Uzdravil se nám Dan Dorničák, tak uvidíme, jak bude vypadat v tréninku, ještě nám marodil Tichý," říká ke čtvrtečnímu zápasu Pavel Drsek.

Author Martin Bergman