Juniorka
říjen

Juniorka prohrála ve vichřici v Plzni 1:3

Ve 13. kole Juniorské ligy zavítal náš juniorský tým do Plzně. Ve větrných podmínkách na hranici regulérnosti náš tým prohrál 3:1.

Juniorská liga 2017/2018 | 13.kolo

:

Branky PLZ: 10. Vais, 27. Novák, 76. Pinc

Branky JAB: 55. Kubista M.

U obou celků se v sestavě objevili hráči z ligových A týmů. V dresu Plzně Kovařík, Pilař a Živulič. V jabloneckém dresu pak Kouřil a Kučera. Lepší vstup do zápasu, který se hrál za velmi prudkého větru, měl domácí tým. V 10. minutě šel favorit zápasu do vedení, když právě zmiňovaný Kovařík s Pavlíkem připravili pozici pro Jonáše Vaise a ten se nemýlil - 1:0.

Plzeň hrála v prvním dějství "po větru", a tak si vytvořila územní převahu. Vzduchem to vůbec nešlo, odkopy brankáře Klementa končily v zámezí a jednou dokonce málem zpět v naší brance. V 27. minutě se Viktorii naskytly dva rohové kopy v krátkém sledu. Po tom druhém, kdy rozehrál Pavlík, poslal volný Rudolf Novák míč placírkou do volné části jablonecké branky.

Po změně stran se role obrátily a proti větru hrál tentokrát domácí tým. I jemu dělal přírodní živel značné potíže a byli jsme více na soupeřově polovině. Plzeňský brankář Sváček ovšem v úvodu druhého dějství vychytal brejk Schöna. Poté měl ještě zajímavou šanci Kubista, ale domácí brankář držel čisté konto. V 55. minutě už ovšem bylo sníženo. Centr Haitla dorazil za Sváčka právě Matěj Kubista - 2:1.

Plzeň zahrozila brejkem Pilaře s Arzbergerem. V této zkoušce ještě Klement obstál. V 75. minutě ovšem přišla třetí trefa domácích. Vais nahrával Suchému, který centrem z pravé strany vyzval k přesnému zakončení Dušana Pince - 3:1.