Juniorka porazila Karvinou a skončila sedmá

FK Jablonec MFK Karviná
2:0
Juniorská liga, 30. kolo po 29. 5. 2017, 14:00

Svěřenci trenéra Džimise Bekakise porazili v posledním kole soupeře z Karviné 2:0 a obsadili sedmou příčku Juniorské ligy.

Jak už bývá tradicí, v zápasech našich juniorů není o šance nouze. Nejinak tomu bylo také v posledním kole, kdy jablonečtí mladíci hostili Karvinou. V úvodu gólem neskončila hlavička Ryse ani Bredova rána nad. Až ve 22. minutě jablonečtí zužitkovali mírnou převahu ve vedoucí branku. Odražený balon náramně sedl Munzarovi, jeho přesná rána z 22 metrů skončila přesně u tyče hostující branky. Vzápětí nevyšel technický obstřel Bulířovi. Ve 34. minutě vracel Bulíř přetažený centr z levé strany zpět do mlýnice, kde se nejlépe zorientoval Rys a dotlačil míč do sítě podruhé. Hosté vážněji ohrozili naši branku až pět minut před poločasem, Haitl nepřesně rozehrál, Sas ale nabídnutou šanci nasměroval prudkou střelu těsně vedle Klementovy branky. Hned z protiútoku rozezvonil hostující břevno ránou Pleštil, nad břevnem skončila také standardka Bredy.

Také v druhém poločase bylo živěji před brankou Slezanů. Jelínek nejdříve vyprášil rukavice brankáře Matějky. Ze střední vzdálenosti to několikrát zkoušel střelec první branky Munzar, jeho pokusy z druhého dějství už ale mířily pánubohu do oken. Během jedné minuty si velké šance vytvořili Rys a vzápětí také Breda, ani jeden ale nebyl gólově úspěšný. Osm minut před koncem zkoušel využít zmatků v hostujícím vápně Novák, lobem zkoušel poslat míč do opuštěné branky, ale obránce Plesník stačil míč v rozhodujícím momentě vyhlavičkovat z branky. Šest minut před koncem zakončoval z úhlu na zadní tyč Bulíř, ale brankář Matějka stačil balon výborným zákrokem vykopnout. V samém závěru pak hlavičkoval po rohovém kopu dobře hrající Rys nad branku a Karviná si z Jablonce odvezla ještě přijatelnou dvoubrankovou porážku. „Šancí bylo opět jako vždy hodně. Karviné výborně zachytal brankář, ikdyž my jsme ho v těch šancích spíše trefovali. Příležitostí jsme si dnes vypracovali na pět šest gólů,“ konstatoval po zápase kouč Džimis Bekakis.

Jeho svěřenci zvládli v šestnácti jarních zápasech získat 26 bodů a celkově obsadili sedmou příčku. „Ideální z naší strany nebyl první jarní zápas s Třincem, první kolo je vždy trochu specifické. Mrzí mě ještě ty tři porážky v řadě. Proti Příbrami proti nám stál ale těžký soupeř a my prohráli 0:1 ikdyž jsme měli také šance. V Plzni měli domácí kvalitu, hráli proti nám s Krmenčíkem, Chrienem i Hromadou, tam to bylo hodně těžké. Úplně nám nevyšel snad jen domácí zápas se Slavií, tam jsme se opravdu nedokázali prosadit,“ řekl k zápasům, kde nebyl spokojený kouč Bekakis. Zároveň hráčům po sezoně poděkoval za předvedené výkony. „Ročníky 96 končí a já jim musím poděkovat. Byli pracovití a každý zápas hráli nadoraz. Diváci, co se na nás chodili dívat, musí uznat, že většina těch duelů byla slušná,“ dodal trenér.