Juniorka podlehla poslední Příbrami 1:2

FK Jablonec 1.FK Příbram
1:2
Juniorská liga, 11. kolo po 24. 10. 2016, 15:00

V 11. kole Juniorské ligy jablonečtí fotbalisté nečekaně ztratili doma všechny body s posledními mladíky Příbrami. Středočeši dokázali dvěma góly po změně stran otočit zápas ve svůj prospěch.

Trenér Breda využil v zápase s Příbramí v základní sestavě z ligového A-týmu Bazala a Nového. Diváci na stadionu v Břízkách si ale na první vážnější ohrožení jedné z branek museli počkat až do závěrečné čtvrthodiny první půle. Nejdříve agilní Schön těsně minul vzdálenější tyč Švengerovy branky. O pět minut později překazil na druhé straně radost příbramských z vedoucího gólu zvednutý praporek pomezního rozhodčího. Gólově a podle pravidel zahřmělo až ve 37. minutě, to se skvěle dvěma kličkami uvolnil v příbramském vápně Schön a prudkou střelou pod břevno vystřelil Jablonci poločasové vedení.

Jablonečtí mladíci ale své jednobrankové vedení přišli pět minut po změně stran. Centr Středočechů z pravé strany poslal ke vzdálenější tyči brankáře Repáně hostující Macek. Ještě hůř bylo svěřencům trenéra Breda v 66. minutě, po rohovém kopu dokonal obrat v utkání hostující Květ. Jabloneckým se v druhém dějství nedařilo podle představ, nejnebezpečnější byl hříchu jen přímý kop Šedého, který byl tečovaný a míč po něm přeskočil i příbramské břevno. Ani závěrečný platonický tlak větší šanci alespoň na srovnání skore nepřinesl a tak si překvapivě doposud poslední Příbram odváží z Jablonce tři body po výhře 2:1.

Spokojen po zápase nebyl kouč našich juniorů David Breda, který hodnotil utkání následovně. „První poločas nám vyšel podle představ. Dali jsme branku a byli jsme docela aktivní. Hodně špatně jsme ale vstoupili do druhého poločasu. Nechali jsme soupeře vstřelit vyrovnávací branku a nechali jsme je dál hrát. Dostali jsme dva úplně zbytečné góly, takové skoro zadarmo. Pak už jsme to nedokázali obrátit, ikdyž jsme byli platonicky ve hře aktivnější,“ konstatoval jablonecký trenér.