Junioři si připisují vítězství 4:1 nad Klokany

FK Jablonec Bohemians Praha 1905
4:1
Juniorská liga, 5. kolo po 29. 8. 2016, 11:00

Neproměněná penalta Bohemians čtvrt hodiny před koncem, to byl zřejmě rozhodující moment 5. kola Juniorské ligy v Břízkách. Jablonečtí poté dokázali Klokany dorazit a radují se z vítězství 4:1.

Domácí kouč Pavel Drsek měl před pondělním zápasem s juniorkou Klokanů problémy při sestavování základní jedenáctky. „Sestava byla trochu slátaná, někteří hráči nám totiž šli hrát za dorost a znovu hrají opět i ve středu. Proto tu nebyli,“ prozradil kouč Jablonce.

Jablonečtí měli dobrý vstup do zápasu, dvakrát střílel Palatický, přičemž jednou rozezvonil břevno hostující branky! Sražena na roh byla i povedená střela Vitkoviče. Za svou aktivitu byli Drskovi svěřenci odměněni po dvaceti minutách hry, hráči rozehráli standardní situaci místo očekávaného centru náběhem po lajně. Na následný centrovaný balon si nejvýše vyskočil kapitán Tichý, hlavičku mu sice stačili obránci zblokovat, odražený balon ale stihl vysoký zadák nekompromisně poslat do sítě! Po půlhodině navíc Palatický sklepl míč pro Vencbauera, který v poklidu přidal druhou branku Jablonce!

V závěru první půle prokázal své kvality brankář Repáň, ve 37. minutě vytáhl parádní zákrok proti hlavičce Křapky. Dvě minuty před půlí jablonečtí přesto inkasovali, Křapka se tentokrát ukázkově uvolnil a střelou před vápnem nedal Repáňovi šanci. „První půlku jsme hráli dobře, byli jsme agresivní a měli jsme tlak na balon. Bohužel jsme dostali v závěru poločasu zbytečný gól,“ hodnotil prvních pětačtyřicet minut trenér Drsek.

Klokani v touze vyrovnat zvýšili v druhém poločase své úsilí. Blízko srovnání byl v 52. minutě hostující Charvát, ale Repáň v jablonecké brance i tentokrát vytáhl senzační zákrok a konečky prstů vytěsnil jeho gólovou hlavičku mimo prostor tyčí! Na druhé straně se až před brankáře Fialu dostal po pěkném vysunutí Palatický, hostujícího gólmana ale nepřekonal.

Rozhodující moment zápasu přišel čtvrt hodiny před koncem, po zákroku Šedého uvnitř pokutového území zahrával Blecha penaltu, jenže míč poslal mimo vedle Repáňovy branky! Jablonečtí pak ožili a výsledkem byly ještě dvě pěkné branky. V 83. minutě se prosadil gólovou hlavičkou Palatický po centru Hanouska. Dvě minuty poté podtrhl jablonecké vítězství kapitán Tichý po rohovém kopu, když na zadní tyči hlavou poslal míč počtvrté do branky soupeře. „Druhá půle byla horší, byli jsme pod tlakem. Pomohla nám až neproměněná penalta, navíc jsme dokázali dát ještě dva góly,“ těšilo kouče.

S čím byl jablonecký lodivod spokojen nejvíce? „Především s nasazením a místy i s hrou a to hlavně v první půli. Nějaký psychický tlak je na kluky během zápasu vyvíjen. Jsem rád, že jsme urvali tři body, nepočítal jsem s nimi,“ prozradil trenér a vyzdvihl zkušené hráče. „Brankář Repáň byl výborný, jsem s ním spokojený. Dominika Tichého tu máme hlavně kvůli jeho zkušenostem a povaze, mladé drží na uzdě. Jde mu to, za chvíli mu začne vysoká škola, tak uvidíme, jak to bude fungovat dál,“ uzavřel své hodnocení zápasu kouč Drsek.