Junioři přerušili černou sérii, udolali Plzeň

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
1:0
Juniorská liga, 13. kolo po 7. 11. 2016, 14:00

Jablonečtí junioři v pondělí přerušili hrozivou sérii pěti porážek v řadě. Na šestý pokus doma doslova vybojovali těsné vítězství 1:0 nad Plzní gólem Dominika Pleštila.

Nelichotivé výsledky se s naší juniorkou táhly celý říjen, v pěti zápasech nezískali Bredovi hoši ani bod při hrozivém skore 1:14! I proto je pondělní těsná výhra nad Viktorii Plzeň velmi cenná. „Potřebovali jsme to vítězství hlavně pro svoje sebevědomí. To je velmi důležité, budeme ho potřebovat do další práce i do zbývajících zápasů podzimu,“ uvedl bezprostředně po skončení pondělního klání kouč juniorů David Breda.

O výsledku zápasu rozhodla povedená akce Jablonce po čtvrthodině hry. Domácí táhli útok středem hřiště, za obranu dostal šikovnou přihrávku Pleštil, kterému se povedlo prostřelit brankáře Sváčka. Do poločasu mohl naše vedení dvakrát navýšit kapitán Tichý, ten v první šanci poslal hlavou míč vedle branky po přímém kopu Mehanoviće, o tři minuty později zase jeho trestný kop přízemní střelou zastavila tyč plzeňské branky.

Po obrátce se na další vyložené šance čekalo marně. Plzeň se v touze srovnat skore tlačila před jabloneckou branku, kromě několika rohů si ale větší šanci nevypracovala. V nastavení vyslal táhlou střelu na domácí svatyni Vukajlovič, míč ale letěl mimo branku.

Byl to ubojovanej zápas. Dali jsme brzo gól a měli jsme tam dalších pár slušných akcí. Pak jsme přestali hrát a Plzeň byla v tu chvíli lepší. Druhý poločas už byl takový rozháraný. To vítězství jsme spíš ubojovali,“ konstatoval trenér Breda. Na hráčích prý spatřoval spolu s přibývajícími nelichotivými výsledky skleslost. „Táhlo se to s námi nějakou dobu. Doufám, že tímto výsledkem se to změní a výkony budou lepší,“ přeje si jablonecký trenér.