Junioři na úvod podlehli Mladé Boleslavi

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
0:2
Juniorská liga, 1. kolo po 31. 7. 2017, 14:00

Jablonečtí junioři v úvodním utkání nového ročníku podlehli na pažitu v Břízkách Mladé Boleslavi. Ta vstřelila v každém z poločasů jednu branku a odvezla si všechny tři body.

Hned v úvodu nové sezony čekal na hráče jablonecké juniorky těžký protivník. Úřadující mistr FK Mladá Boleslav vyrukoval v Břízkách s notně posilněným týmem, například o Vukadinoviče, Takácse, Keresteše či Nečase. Také domácí Jablonec měl v základní sestavě hráče z ligového kádru, hráli Kouřil, Holeš, Janetzký a Kučera.

Úvod zápasu byl vyrovnaný bez větších šancí. Po dvaceti minutách zahrozil domácí Jablonec, dravý průnik Pleštila ani zakončení Díla k naší vedoucí brance nevedlo. Boleslavští zaměstnali našeho brankáře po půlhodině hry, Vukadinovičova střela mířila jen doprostřed jablonecké branky. Do vedení šli hosté ve 34. minutě, po rohovém kopu Vukadinoviče poslal míč do sítě bez přípravy Dohnalík. Mladoboleslavští mohli navýšit svůj náskok ještě do poločasu po akci Ladry, Jablonec ale podržel výborným zákrokem brankář Richter. Na druhé straně napřáhl k povedené ráně Kouřil, míč minul branku zhruba o metr.

Po změně stran chybovala jako první jablonecká obrana, Dohnalík se dostal až před brankáře Richtera a ten opět podržel náš tým. Středočeši zahráli zajímavě také roh v 58. minutě, po signálu zůstal před vápnem nekrytý Klíma, jenž trefil tyč naší branky. Hosté se dvoubrankového vedení dočkali v 62. minutě, na naší levé straně se protáhl Vukadinovič, našel střídající Nováka, který přidal druhou branku Středočechů.

Hosté nadále podnikali rychlé výpady do rozhozené jablonecké obrany, několik přečíslení se jim ale nepodařilo zdárně vyřešit. Do hry mohl jablonecké barvy dostat střídající Schön, dostal se do dvou dobrých příležitostí, první mu z úhlu stačil brankář vyrazit, podruhé si jablonecký mladík navedl míč na střed hřiště, z ideální pozice ale přestřelil. Jablonečtí tak v úvodním utkání podlehli na domácím trávníku Mladé Boleslavi 0:2.

Oba týmy na sebe narazily už v letní přípravě, tehdy se z vysoké výhry 5:0 radoval tým z města automobilů. „Tenkrát byli hráči Boleslavi jasně lepší, měli tam pět šest kluků z A-týmu, my ještě nikoho, teprve jsme se dávali dohromady. Dnes byla zkvalitněná a doplněná obě mužstva a to bylo pro porávníní jen dobře. Bylo vidět, že Boleslav byla kvalitnější na míči. Jejich hráči neměli problém si hned z prvního dotyku připravit balon tak, aby z druhé hráli a hráli velmi rychle. Celkově byli hosté lepší, my jsme zbytečně nakopávali balony, nevím proč, když jsme chtěli hrát po zemi. Soupeř nás rychle dostupoval a nepustil nás k našemu záměru,“ uvedl po zápase kouč jablonecké juniorky Džimis Bekakis.