Junioři musejí zlepšit produktivitu

Na jedenácté příčce se po podzimní části Juniorské ligy usadili naši junioři. Omlazený tým čelil v průběhu podzimu nejen změně na místě hlavního trenéra.

Náš juniorský tým prošel v létě generační obměnou. Trenér Pavel Drsek se snažil do týmu zapracovat další mladé a nadějné hráče přeřazené z dorostu. Především hráči dorosteneckého věku museli v létě máknout na chybějící síle a kondici. Úvod nové sezony Juniorské ligy se vyvedl, sedm bodů ze tří zápasů potěšilo i samotného kouče. „Je pravda, že tolik bodů jsem na začátek nečekal. Hlavně ale musíme dělat pokrok za další měsíc a dál se snažit zlepšovat,“ pravil tehdy Drsek. Přesně za měsíc ale trenér vyslyšel lákavou nabídku stát se asistentem hlavního kouče u ligového týmu pražské Dukly. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože mi jablonecký klub a hráči přirostli k srdci,“ uvedl na rozloučenou. Juniorka v úvodních šesti kolech vyválčila deset bodů.

Na post hlavního kouče našich juniorů se proto narychlo posunul dosavadní Drskův asistent David Breda. Tým dosáhl v následujících dvou kolech na další čtyři body, přivezl například cennou remízu ze hřiště lídra tabulky z Mladé Boleslavi. Pak ale přišla černá říjnová série. V ní Bredovi svěřenci během jednoho měsíce pětkrát v řadě prohráli, navíc nevstřelili ani branku. „Táhlo se to s námi, vysvobodilo nás až ubojované vítězství 1:0 s plzeňskou Viktorií,“ oddychl si Breda. V samém závěru podzimu sice přišla ještě drtivá porážka 1:6 v derby v sousedním Liberci. Částečně si chuť ale jablonečtí mladíci spravili v posledním kole, když doma porazili 3:0 juniorku Teplic.

Bredův tým tak přezimuje na jedenácté příčce s dvacetibodovým ziskem. Současně mu ale patří nelichotivá bilance nejméně produktivního týmu tabulky. V šestnácti kolech jablonečtí dokázali skórovat jen v osmnácti případech. Největší mírou se o rozšíření tohoto čísla zasloužili čtyřgólový Tichý a Palatický.

Jablonecký kádr se během podzimu musel vypořádávat kromě změny na trenérském postu také s početnou marodkou. Někdy týmu nepomáhala ani výpomoc hráčů z ligového A-týmu. „Měli jsme to takové složitější, někdy jsme byli vůbec rádi, že jsme složili mužstvo na zápas. Bylo to složité, ale o to lépe se musíme připravit na jaro,“ říká po skončení podzimu trenér David Breda.