Rozhovor
červenec

Junioři makají, čeká je nový formát soutěže

Týden v zápřahu už jsou také jablonečtí junioři. Ti se pod bedlivým dohledem trenéra Džimise Bekakise a Tomáše Čížka, nového vedoucího mužstva a asistenta, připravují na nový model Juniorské ligy.

Naši mladíci započali přípravu první prázdninový týden. Úvodních čtrnáct dní se mužstvo připravuje přímo v Jablonci nad Nisou. „Dopoledne chodíme do posilovny, odpoledne jsme pak na hřišti. Všichni hráči projdou zdravotními testy. Prvních dvanáct hráčů už je má za sebou, zbytek kádru na ně půjde v druhém termínu,“ říká kouč Bekakis. Příprava jeho týmu potrvá čtyři týdny, z toho prvních čtrnáct dní bude náročnějších, v programu samozřejmě nechybí ani přípravná utkání.

První z nich už mají jablonečtí za sebou, hned po třech dnech přípravy se postavili juniorce Slovanu Liberec. „Prohráli jsme 1:2, když jsme si pět minut před koncem vstřelili vlastní gól. Byl to takový docela chaotický zápas. Ikdyž se kluci většinou znají, tak vlastně v tomhle složení spolu hráli poprvé. Byli mezi nimi i tři hráči na zkoušku. Začátek zápasu jsme měli poměrně dobrý, po čtvrthodině jsme vedli, pak začal hrát Liberec a do poločasu se mu povedlo srovnat. Ve druhé půli se to prostřídalo, pak už to nemělo až takovou úroveň. Liberec už byl čtrnáct dní v tréninku, kdežto my jsme teprve začínali a byli třetí den v přípravě. V Liberci totiž většinou začíná přípravu juniorka spolu s A-týmem,“ vysvětlil kouč rozdíl ve fázi přípravy obou juniorských celků.

Další přípravné zápasy našeho týmu budou následovat, ale kvůli rekonstrukci většiny travnatých ploch na Jablonecku na náš tým přímo v okrese nenarazíte. Hned tuto středu čeká juniorku ve Dlouhé Lhotě zápas proti Mladé Boleslavi. V neděli v Sedmihorkách se střetneme od 11 hodin s Velkými Hamry. Odtud se výprava přesune rovnou na herní soustředění do Modré. Týdenní cyklus neděle-neděle zde vyplní duel s Teplicemi, v generálce se tým poměří s Dobrovicemi. „Na soustředění už bychom měli být neustále na hřišti a pracovat s balonem,“ doplňuje kouč.

Jako každoročně dochází v týmu k hráčské obměně. „Skončili hráči ročníku 1996, někteří zkoušeli štěstí v nedalekém Varnsdorfu. Kádr se nám rozrostl o čtyři kluky z našeho dorostu. Měli jsme tu a ještě budeme mít některé hráče na zkoušku. Zatím se rozhodujeme, jestli si necháme kádr 16 či 18 hráčů + dva brankáře,“ řekl dále Bekakis.

Nový ročník Juniorské ligy přinese hned několik výrazných změn. Oproti předchozímu ročníku se jí bude účastnit dvacet týmů a bude rozdělena do dvou skupin, na českou a moravskoslezskou. Česká skupina bude dvanácti členná, moravskoslezská osmičlenná. V naší skupině se všechny týmy utkají klasickým dvoukolovým způsobem doma – venku, poté následuje nadstavbová část. Týmům minimálně do nadstavbové části odpadne zdlouhavé a nákladné cestování přes celou republiku.

Jablonec vstoupí do sezony poslední červencový víkend v Břízkách domácím zápasem proti úřadujícímu mistrovi z Mladé Boleslavi.