Rozhovor
10
červenec
2017

Junioři makají, čeká je nový formát soutěže


Týden v zápřahu už jsou také jablonečtí junioři. Ti se pod bedlivým dohledem trenéra Džimise Bekakise a Tomáše Čížka, nového vedoucího mužstva a asistenta, připravují na nový model Juniorské ligy.

Naši mladíci započali přípravu první prázdninový týden. Úvodních čtrnáct dní se mužstvo připravuje přímo v Jablonci nad Nisou. „Dopoledne chodíme do posilovny, odpoledne jsme pak na hřišti. Všichni hráči projdou zdravotními testy. Prvních dvanáct hráčů už je má za sebou, zbytek kádru na ně půjde v druhém termínu,“ říká kouč Bekakis. Příprava jeho týmu potrvá čtyři týdny, z toho prvních čtrnáct dní bude náročnějších, v programu samozřejmě nechybí ani přípravná utkání.

První z nich už mají jablonečtí za sebou, hned po třech dnech přípravy se postavili juniorce Slovanu Liberec. „Prohráli jsme 1:2, když jsme si pět minut před koncem vstřelili vlastní gól. Byl to takový docela chaotický zápas. Ikdyž se kluci většinou znají, tak vlastně v tomhle složení spolu hráli poprvé. Byli mezi nimi i tři hráči na zkoušku. Začátek zápasu jsme měli poměrně dobrý, po čtvrthodině jsme vedli, pak začal hrát Liberec a do poločasu se mu povedlo srovnat. Ve druhé půli se to prostřídalo, pak už to nemělo až takovou úroveň. Liberec už byl čtrnáct dní v tréninku, kdežto my jsme teprve začínali a byli třetí den v přípravě. V Liberci totiž většinou začíná přípravu juniorka spolu s A-týmem,“ vysvětlil kouč rozdíl ve fázi přípravy obou juniorských celků.

Další přípravné zápasy našeho týmu budou následovat, ale kvůli rekonstrukci většiny travnatých ploch na Jablonecku na náš tým přímo v okrese nenarazíte. Hned tuto středu čeká juniorku ve Dlouhé Lhotě zápas proti Mladé Boleslavi. V neděli v Sedmihorkách se střetneme od 11 hodin s Velkými Hamry. Odtud se výprava přesune rovnou na herní soustředění do Modré. Týdenní cyklus neděle-neděle zde vyplní duel s Teplicemi, v generálce se tým poměří s Dobrovicemi. „Na soustředění už bychom měli být neustále na hřišti a pracovat s balonem,“ doplňuje kouč.

Jako každoročně dochází v týmu k hráčské obměně. „Skončili hráči ročníku 1996, někteří zkoušeli štěstí v nedalekém Varnsdorfu. Kádr se nám rozrostl o čtyři kluky z našeho dorostu. Měli jsme tu a ještě budeme mít některé hráče na zkoušku. Zatím se rozhodujeme, jestli si necháme kádr 16 či 18 hráčů + dva brankáře,“ řekl dále Bekakis.

Nový ročník Juniorské ligy přinese hned několik výrazných změn. Oproti předchozímu ročníku se jí bude účastnit dvacet týmů a bude rozdělena do dvou skupin, na českou a moravskoslezskou. Česká skupina bude dvanácti členná, moravskoslezská osmičlenná. V naší skupině se všechny týmy utkají klasickým dvoukolovým způsobem doma – venku, poté následuje nadstavbová část. Týmům minimálně do nadstavbové části odpadne zdlouhavé a nákladné cestování přes celou republiku.

Jablonec vstoupí do sezony poslední červencový víkend v Břízkách domácím zápasem proti úřadujícímu mistrovi z Mladé Boleslavi.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter