Junioři dál čekají na body, doma podlehli Plzni

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
2:5
Juniorská liga, 3. kolo po 14. 8. 2017, 15:00

Jablonečtí junioři neprožívají vůbec dobrý vstup do nového ročníku Juniorské ligy. V Břízkách v pondělí podlehli vysoko 2:5 Viktorii Plzeň a také po třetím kole čekají na první bod do tabulky.

Domácí v sestavě s Bredou a Jankovićem nezačali dobře. Jabloneckým nestačilo varování z kopaček kapitána Plzně Nováka, který už po pěti minutách rozezvonil domácí tyč. Akce však dále pokračovala, Vais si chvíli poté zpracoval ve vápně balon a stačil ho uklidil přesně k tyči jabloneckého gólmana. Další pohromě stihl zabránit výborným zákrokem brankář Richter proti tutovce Nováka. Severočeši zahrozili pokusy Bredy, jeho první střelu Sváček vyrazil, další hlavička se mezi tři tyče nevešla. Sedm minut před poločasem Viktoriáni posilněni o Čermáka dokázali navýšit své vedení, střelu Nováka ještě Richter stačil vyrazit, míč ale dokázal pod tělem padajícího gólmana poslat do sítě Arzberger. Jablonečtí se dočkali gólové radosti těsně před poločasem, Schönovu střelu brankář jen vyrazil, dobíhající Pleštil pak procedil míč do sítě. „První půle z naší strany nebyla dobrá, ale chytli jsme se kontaktním gólem a dostali se zpátky do zápasu,“ řekl k prvnímu dějství kouč naší juniorky Džimis Bekakis.

Brzy po změně stran přišlo rychlé vyrovnání. Prudký centr Jankoviće přistál na zadní tyči až u kopaček Díla, ten prudkou střelou pod břevno srovnal na 2:2. Domácí byli rázem na koni, Hlůže ale pálil v dalším zakončení z voleje nad a Janković z úhlu minul vzdálenější tyč. „Druhou půli jsme začali výborně, hned se nám povedlo srovnat, jenže dál děláme neskutečné chyby,“ láteřil trenér. Jablonečtí totiž opět snadno inkasovali, hosty nechali na pravé straně odcentrovat, Novák se vápně ukázkově položil do centru a pěknou střelou k tyči poslal opět do vedení Plzeň. Domácí se snažili ještě s vývojem utkání něco udělat, ale hostující fotbalisté své chytré přečíslení dokázali vždy vyřešit gólově. Dvacet minut před koncem Arzberger po individuální akci zvýšil na 2:4. Stejný hráč postupoval na jabloneckého brankáře i čtvrt hodiny před koncem, prostřelil ho a zkompletovaný hattrick oslavil saltem. Další příležitost Západočechů zneškodnil na brankové čáře jablonecký kapitán Houser. Domácím mladíkům nešla upřít snaha ani bojovnost, ale na plzeňského brankáře nevyzráli ani Hlůže, ani Breda. „Kluci se snažili, dotáhli to na 2:2. Ale dál nás sráží hloupé chyby a těmi se porážíme,“ konstatoval po porážce 2:5 trenér Bekakis. Náš tým řeší po třech kolech problémy se sestavou a čeká na první bod v novém ročníku Juniorské ligy. „Musíme pracovat dál a dát ten tým do kupy, abychom se co nejvíc přiblížili tomu, co jsme hráli na jaře. Breda i Janković dnes hráli dobře, ale nám chybí spíš osa týmu. Nemáme klasické stopery, ani útočníka, který by nám ve předu uhrál balony. Zatím skládáme a hledáme optimální složení,“ přiznal po další porážce trenér juniorů. O první body tak jablonečtí budou usilovat za týden u Litavky v Příbrami.