Jarda Diviš: Je dobře, že přišlo hodně lidí

Záložník Jaroslav Diviš odehrál celé utkání proti Mšenu a připsal si dvě branky. I proto byl po zápase ve velmi dobré náladě. Poslední zápas před Rakouskem a průběh letní přípravy hodnotí v hodně odlehčeném a pohodovém rozhovoru.

Ve středu jsme odehráli poslední domácí přípravný zápas před odjezdem do Rakouska. Jak hodnotíš utkání se Mšenem?

Tak za prvé bych neřekl, že to byla domácí příprava. Všechny zápasy jsme hráli asi pět hodin od Jablonce (smích). Takže ten jeden domácí s divizním Mšenem byl dobrý. Škoda, že pršelo, ale je dobře, že přišli lidi. Mohli nás vidět a zápas jsme si docela užili. Až na ten déšť, měli jsme mít ještě deštníky. Já měl proti Mšenu odehrát celý zápas, ale zase mi to nevyšlo, když to ukončili dřív kvůli dešti (smích).

Jaká je podle tebe zatím letní příprava na novou sezonu?

Příprava je kvalitní. Soupeři byli zatím taky kvalitní. Ať už jsme jeli do Hradce nebo s Pardubicemi. Nic jsme nepodcenili a chtěli jsme vyhrát každý zápas. Dařilo se nám a teď nás v Rakousku čekají těžší soupeři. Myslím si, že ti nás prověří víc dozadu než dosavadní soupeři. Ale nechci hodnotit úroveň jiných týmů.

Jaké byly tréninky v té kondiční části přípravy?

Hodně jsme byli na hřišti, párkrát jsme šli běhat do lesa. Kruhové tréninky (na hřišti a v posilovně, pozn. red.) byly hodně výživné. Dost jsme se na tom namakali, tam nám trenéři dali do těla. Bavilo mě to, před zápasem se Mšenem jsme měli v posilovně silový trénink a bylo to náročný. Myslím si, že nám to v téhle podobě bohatě stačilo. A co se týče mě, tak jsem s přípravou spokojený.

Kádr se moc od uplynulé sezony nezměnil. Jak vnímáš složení týmu?

Odešel nám stoper a střední záložník, ale kluci, co tady zůstali, je určitě nahradí. Ještě odešel z útoku Adam (Zreľák, pozn. red.), odehrál tady pět zápasů a vepředu máme Doliho a Pištu. Takže dopředu síla je. Benyho si myslím nahradíme a Pospu taky. Ten si chtěl zkusit zahraniční angažmá, byl tady tři roky. Střeďáků máme hodně.

Jaké jsou podle tebe cíle do ligy?

Chceme vyhrát titul, to je jasné! (zamyslí se) Každý chce vyhrát titul, ale když se nám to nepovede, tak si snad sáhneme na pohárové příčky a uvidíme, co to dá.

Author Martin Bergman