Jak si na podzim vedl gólman Hrubý?

Brankář Vlastimil Hrubý je jednou z mnoha letních posil našeho týmu, která se usadila v základní sestavě mužstva Jaroslava Šilhavého. Podívejte se v přehledné grafice, jak se našemu gólmanovi dařilo v prvních 16 podzimních kolech SYNOT ligy.

Devětadvacetiletý brankář Vlastimil Hrubý přišel do Jablonce ze Znojma, které po minulé sezoně sestoupilo z první ligy. Pro Vlastimila Hrubého bylo angažmá v Jablonci novou výzvou, kdy nebude hrát v dolních patrech tabulky, ale popere se o nejvyšší příčky ligové tabulky. "Zaujalo mě, co se tady v létě ohledně posílení kádru dělo. Navíc Jablonec přišel s nabídkou jako první a byla nejlepší. To všechno rozhodlo o tom, že jsem v Jablonci," říká o svém angažmá v Jablonci Vlastimil hrubý.

Po podzimní části SYNOT ligy se mohl radovat z průběžného třetího místa v tabulce, kde jsme za Plzní a Spartou. V individuálních statistikách si Hrubý připsal několik umístění mezi ligovou elitou. Z odehraných 16 zápasů měl celkem sedmkrát vychytané čisté konto. To je nejlepší výsledek v lize spolu s Davidem Bičíkem (Sparta), Alešem Hruškou (M. Boleslav) a Jiřím Pavlenkou (Ostrava).

Spolu s počtem vychytaných nul souvisí také série bez inkasovaného gólu. Tu Vlastimil Hrubý natáhl až na 356 minut (téměř čtyři zápasy v řadě), a to je druhý nejlepší počin v SYNOT lize. Náš brankář se také často zapojuje do hry a problém mu nedělá ani hraní nohou. Přesnost jeho přihrávek je 86,5 procent. To ho řadí na třetí místo mezi všemi ligovými brankáři, kteří odchytali alespoň deset zápasů.

Podobně jako plzeňský brankář Matúš Kozáčik měl Vlastimil Hrubý poměrně málo práce za dobře fungující defenzivou. Inkasoval pouze 14 branek a připsal si naopak 23 zákroků. Ve Znojmě měl minulý rok za celou sezonu 111 zákroků! Například velmi důležitý zákrok ukázal Vlastimil Hrubý v Ostravě, včasným vyběhnutím v 54. minutě zabránil Stronatimu ve skórování a pomohl Jablonci k vítězství. V utkání 16. kola proti Plzni se Hrubý vytáhl hned dvakrát. Nejprve v 54. minutě skvěle zasáhl proti střele exjabloneckého Ondřeje Vaňka a deset minut před koncem zlikvidoval střelu z voleje Jana Kovaříka.

Zajímavostí také je, že si Vlastimil Hrubý rád vybíhá dále z branky. Například v Ostravě mu tato specialita pomohla k vyřešení několika ošemetných situací. Není tedy překvapením, že za 16 zápasů brankář Hrubý naběhal celkem 75195 metrů! To je 4700 metrů v průměru na utkání. Nejvíce si Hrubý zaběhal ve 3. kole doma proti Slovácku - 5993 metrů.

Podívejte se na profil Vlastimila Hrubého na našem webu.

Author Martin Bergman