Rozhovor
prosinec

Jak hodnotili duel trenéři Vrba a Klucký?

Poslední zápas sezony a porážku 0:2 na hřišti půlmistra v Plzni hodnotí trenéři obou celků, pánové Pavel Vrba a Zdeněk Klucký.

Domácí lodivod Pavel Vrba byl spokojen jak s průběhem podzimní vydařené sezony, tak i se závěrečným zápasem Viktoriánů. „Věděli jsme, že nás dnes čeká velice těžký soupeř. Jablonec má celkově typologicky velice zajímavé mužstvo, především směrem dopředu. Soupeř měl i první velkou šanci, Tecl šel z úhlu sám na brankáře, ale Matuš Kozáčik nás v tento důležitý moment podržel. Pak jsme měli šance my, a při našem prvním gólu to byla hodně zajímavá a ukázkově zahraná akce. Ten zápas byl trochu víc takticky svázaný, ač se obě mužstva snažila hrát dopředu. Jablonec u nás potvrdil svou kvalitu, pro nás to nebylo vůbec jednoduché utkání,“ konstatoval na tiskové konferenci trenér Vrba a pochválil dvougólového střelce. „Jsem rád, že se prosadil právě Michal Krmenčík, který zasáhl do utkání po zranění. Nechtěli jsme jít do rizika a byli jsme trpělivý u jeho zdravotního stavu a Michal svou střeleckou formu potvrdil i dnes, tak jako při celém podzimu,“ pochválil střelce dvou branek trenér Viktorie.

Jablonec sice v posledním kole sebral body Slavii, na hřišti půlmistra ale vyšel bodově naprázdno. Jak poslední zápas v roce viděl kouč Severočechů Zdeněk Klucký? „Sehráli jsme v Plzni sympatické utkání, ale nedokázali jsme bohužel vstřelit branku. Možná kdyby Tecl vstřelil v úvodu branku při své šanci, mohlo se to vyvíjet úplně jinak. Bohužel my jsme dvakrát neuhlídali Krmenčíka a Plzeň měla i další šance a dvě břevna. Z mého pohledu nám chybí právě takový komplexní útočník, jako má Plzeň v podobě dnešního střelce dvou branek,“ zhodnotil poslední utkání roku 2017 jablonecký trenér.