Jablonec zatížil Střížkov sedmi góly

FK Jablonec Bohemians Praha
7:0
Přátelská utkání, přát. so 24. 1. 2015, 11:00

Jablonečtí fotbalisté porazili v sobotním utkání celek Bohemians Praha vysoko 7:0 a připsali si další výhru v zimní přípravě.

Od začátku zápasu Jablonec diktoval tempo hry a zatlačil hráče Bohemians Praha na jejich polovinu. Tlak Jablonce vyústil v první branku zápasu v 8. minutě, kdy si Crnkić na levé straně našel cestu mezi čtyřmi hráči soupeře a tvrdě vystřelil. Jeho pokus gólman Winter pouze vyrazil a k odraženému míči se nejrychleji dostal testovaný útočník Francis Koné, který tak vstřelil svou první branku v dresu Jablonce - 1:0.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého byli stále při chuti a skóre se měnilo znovu v 19. minutě. Přetažený míč vracel do vápna Šabala, Koné jej procedil za sebe na Pernicu, který špičkou kopačky dopravil míč do sítě - 2:0. V dalším průběhu prvního poločasu se osmělili také hosté, ale přes dobře pracující obranu Jablonce se jen těžko prosazovali. Poločas tak skončil vedením Jablonce o dvě branky.

Druhý poločas přinesl pět gólů

Do druhé části hry trenér Šilhavý udělal několik střídání a obraz hry se prakticky nezměnil. Jablonec dobře kombinoval a vytvářel si řadu nebezpečných šancí. Střelou z dálky to zkoušel také Hübschman a jeho tečovaný pokus málem překvapil brankáře Bohemians Praha. Krátce na to se pokusil z hranice vápna o technické zakončení Kopic, ale jeho lob zapadl jen kousek za břevno.

V 56. minutě pak Filip Novák vykouzlil perfektní přihrávku na Martina Doležala, který se také zapsal mezi střelce pěkným gólem. Několik stovek přítomných diváků jeho počin ocenilo bouřlivým potleskem. O chvíli později dostal Jablonec výhodu trestného kopu za vápnem a k míči se postavil Filip Novák. Jeho zakončení s pomocí tyče znamenalo vedení 4:0.

Další gól Koného a Benyho comeback

V 67. minutě se podruhé mezi střelce zapsal Francis Koné. José Romera centroval z pravé strany a ve vápně se nejvýše dostal právě africký útočník a zavěsil pod břevno. Důležitý moment pak přišel v 70. minutě. Na hřiště nastupoval Vít Beneš, který se na hřiště vrátil po dlouhých měsících od zranění achillovky. Netrvalo to ani celou minutu a hned se zapsal mezi střelce, když hlavou zvýšil na 6:0! Tečku za výsledkem udělal Jan Kopic v 87. minutě, když po individuální akci nechytatelně vypálil k pravé tyči.

Chcete vidět naše kluky na ligovém trávníku? Pořiďte si jarní permanentku za výhodných podmínek.