Jablonec touží po bodech z Teplic

FK Teplice FK Jablonec
HET liga, 3. kolo ne 13. 8. 2017, 16:00

Ve třetím kole HET ligy se jablonečtí fotbalisté vydají na trávník teplických Stínadel. Jablonečtí touží v nedělním duelu bodovat a rozšířit tak své bodové konto.

V Teplicích si po loňském pátém místě moc dobře uvědomují očekávání, která jejich tým vzbuzuje před rozjetím nové sezony. „Páté místo nás opravdu zavazuje, loni nás soupeři nebrali tak vážně, teď nás přeci jen vnímají jinak. Přesto chceme vše podřídit boji o pohárovou Evropu,“ nastiňuje jasné cíle předseda teplického představenstva Šedlbauer.

Touha zahrát si evropské poháry čiší i ze slov hlavního kouče Šmejkala. „Sen o pohárech mám osobně už od doby, co jsem do Teplic loni přišel. Ten cíl se nemění, kádr nám zůstal pohromadě a chce se porvat o pohárové mety,“ říká kouč sklářů. Jeho kádr ztratil velkou klubovou ikonu při odchodu Vachouška, vyrovnat se musel také s nečekaným letním vypovězením smlouvy Nivadla. Mezi nejvýraznější posily patří jistě příchod expříbramského Rezka. Další mladší hráči jsou především příslibem do budoucnosti, ať už jedná se o plzeňského Suchana či slávistu Trubače.

Tým z lázeňského města má na kontě z úvodních dvou zápasů tři body. Teplický obránce Krob očekává v neděli na Stínadlech vyrovnaný duel. „Čeká nás druhý domácí zápas v řadě, ten první se nám povedl a chtěli bychom na něj navázat,“ přeje si zkušený krajní bek navázat na minulé jasné domácí vítězství 3:1 nad pražskou Duklou. Už předtím tepličtí odehráli velmi solidní partii na půdě favorizované Slavie, odkud odešli těsně poražení 0:1 penaltou Altintopa.

Oba nedělní soupeři mají za sebou středeční úvodní duely v MOL Cupu. Tepličtí hráli na půdě třetiligového Vltavínu a po poločasovém tříbrankovém vedení nakonec uhájili postup po těsné výhře 3:2. Jablonečtí zvládli v městském derby souboj s Jiskrou Mšeno, ačkoliv museli zápas otáčet z 0:1 na 4:1.

Svěřenci trenéra Kluckého v úvodních dvou kolech HET ligy získali do tabulky bod za remízu na Slovácku. Doma nám následně nevyšel výsledkově duel s vícemitrem z Plzně, ačkoliv jsme dokázali favorizovaný celek zatlačit, na bodový zisk to nestačilo. I proto potřebují naši hráči získat další body na teplické půdě.

Bude to těžký zápas, rádi bychom tam uspěli, ale nebude to vůbec jednoduché. Teplice hrají velmi dobře, musíme se na ně kvalitně připravit,“ říká jablonecký trenér Zdeněk Klucký. Podobně nelehký zápas čeká útočník Mihálik, který věří v export bodů na Střelnici. „Tepličtí už minulou sezonu dokazovali, že jsou kvalitní. Nečeká nás tam nic jednoduchého. Věřím, že když předvedeme výkon jako proti Plzni, získáme tam tři body,“ má jasno jablonecký útočník.

Jablonec už čeká na tříbodovou injekci ze Stínadel pět let, od té doby zde získal dva body po remízách. Loni prohrál v Teplicích 0:1, rozhodující branku vstřelil domácí Kučera třináct minut před koncem.

Utkání začíná v neděli 13. srpna od 16 hodin na Stínadlech v Teplicích

Rozhodčí: Příhoda Radek - Mokrusch Tomáš, Vlasjuk Pavel