Jablonec se v sobotu představí na hřišti Dukly

FK Dukla Praha FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 20. kolo so 11. 3. 2017, 15:00

Náš tým absolvuje v následujícím týdnu hned tři ligová utkání. Takzvaný anglický týden načnou fotbalisté z podhůří Jizerských hor v sobotu na hřišti Dukly Praha.

Na Julisce prošel kádr v zimě výraznými změnami. Dukla přišla hned o několik zahraničních hráčů, odešel Španěl Néstor (Sparta), Francouz Beaugeul (Zlín), středopolař Jakub Považanec zamířil k nám do Jablonce. V kádru zároveň už nenajdete Bosňana Čajiče, Manziu z Konga či slovenského brankáře Hrošša. Kouč Hynek spolu se svým exjabloneckým asistentem Pavlem Drskem bude spoléhat především na zkušeného útočníka Holendu. Pražané zároveň získali také Brandnera z Příbrami, bosenského Mustedanagiče, ze slovenské Myjavy dorazili záložník Bilovský a brankář Matúš Hruška. „Změny to byly veliké. Chtěli jsme vhodně, systematicky a s perspektivou dlouhodobějšího vývoje doplnit kádr, abychom nešli do nějaké paniky," uvedl k zimní přestupové politice klubu sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Fotbalisté z Julisky zůstali na podzim za očekáváním a před jarem si stanovili jasný cíl. Z jedenácté příčky, kde přezimovali, se chtějí rychle vyhoupnout do klidného středu tabulky a vyhnout se záchranářským bojům. „Ten tým je hladový a pracovitý, což nás do jisté míry uklidňuje,“ říká kouč Hynek. Jeho svěřenci totiž v sedmi zimních přípravných zápasech neprohráli, zdolali například i ruskou Machačkalu bývalého reprezentačního kouče Vrby.

Dukla odstartovala ligové jaro důležitým soubojem v Hradci Králové, kde tým nerozhodila ani porucha klubového autobusu na cestě k zápasu. Pražané i přes nastalé předzápasové komplikace nakonec dvěma góly urvali na východě Čech všechny tři body. O týden později se jejich tým představil na Julisce, ale svou převahu nedokázal gólově zúročit proti Karvině a tak se zrodila jen bezgólová remíza 0:0. V posledním kole Dukla prohrála brankou Šurala na hřišti nedaleké Sparty.

Oba soupeři se v sobotním zápase budou muset vypořádat s absencemi v základní sestavě. Dukla bude postrádat vykartovaného Tetoura. Jablonec se musí obejít bez zraněného brankáře Hrubého a útočníka Doležala. Jablonecký kouč Zdeněk Klucký čeká těžké utkání. „Soupeř má kvalitní a vyzrálé mužstvo. Jsou dobří kombinačně, mají stabilní obranu, ve svých řadách mají i dost vysokých fotbalistů. Hráči jako Holenda, Miloševič či Olaynka, to jsou všechno nebezpeční fotbalisté směrem dopředu. Dukla sice na Spartě prohrála, ten zápas jsme viděli, ale byl to vyrovnaný souboj. Nečeká nás nic lehkého," říká na adresu soupeře trenér Klucký.

Jablonečtí nemají na poslední zápas na Julisce vůbec dobré vzpomínky, před jedenácti měsíci si přivezli z Prahy hrozivý debakl 1:6. Podzimní vzájemný duel letošní sezony skončil dělbou bodů, hosté vedli na Střelnici brankou dnes už jabloneckého Považance, za naše barvy tehdy srovnával na konečných 1:1 Mihálik.

Utkání začíná v sobotu 11. března od 15 hodin na Julisce v Praze

Rozhodčí: Matějček Milan - Paták Jan, Pelikán Ondřej