This text will be replaced
červenec

Jablonec se postaví Wolverhamptonu

Také v druhé herní prověrce na rakouském herním soustředění nás prověří anglický tým. V úterý nás čeká duel s druholigovým Wolverhamptonem Wanderers FC.

Přátelská utkání 2017/2018 | příp.

:

Branky JAB: 52. Trávník

Branky WOL:

Druholigové anglická soutěž Championship má 24 účastníků, náš následující soupeř skončil v poslední sezoně na čtrnácté pozici. Klub z města Wolverhampton má však i prvoligové zkušenosti, naposledy působil ve slavné Premier League v roce 2012. Pak ale následoval rychlý sestup hned o dvě soutěže, po návratu do druhé ligy tým skončil postupně na sedmém, následně čtrnáctém a letos patnáctém místě. Tým se v dobách největší slávy probil v roce 1972 až do finále tehdejšího Poháru UEFA. Ne evropské scéně se naposledy představil v roce 1980. Ve sbírce trofejí se mu blyští čtyři poháry za vítězství v anglickém FA Cupu a dva za vítězství EFL Cupu. Své místo tu mají pevně dané i tři cenné poháry za vítězství v anglické soutěži, ty se ale datují už do padesátých let minulého století.

Mezi letní posily patří především nákup defenzivního záložníka z portugalského Porta, reprezentanta Rúbena Nevese. Ten se stal v létě nejdražším druholigovým hráčem, klub za něj zaplatil podle dostupných informací 15,8 milionu liber, což bylo v přepočtu 465 milionu korun! Další opory má tým především v ofenzivním Cavaleirovi, či křídelním hráči Costovi, ten ale nyní laboruje se zraněným kotníkem.

Angličané mají za sebou už dvě nelehké herní prověrky a obě s vítězným koncem. Porazili německé Brémy 1:0 a o víkendu zdolali v Rakousku také českou Viktorii Plzeň 2:1.

Jablonec poprvé v přípravě padl v Rakousku. Nestačil na třetiligový anglický Fleetwood Town, když ztratil vedení dvěma góly soupeře v závěru zápasu a prohrál 1:2. Naše druhé utkání z Rakouska by podle posledních informací mělo být vysíláno na internetu přímým přenosem. Odkaz na stream zveřejníme na našem webu a sociálních sítích před startem utkání.

Utkání začíná v úterý 18. července od 18 hodin ve Schwarzu.