Jablonec řeší složení sestavy na Slavii

SK Slavia Praha FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 26. kolo ne 30. 4. 2017, 17:30

V následujících dvou ligových kolech se jablonecký tým postaví klubům, které bojují o mistrovský titul. Prvním ze soubojů čeká Kluckého tým už tuto neděli na trávníku vedoucí Slavie Praha.

Tým z Edenu se po dlouhých letech opět nese na vlně euforie. Čínská investiční skupina CEFC investovala do klubu nemalé finanční prostředky a to nejen do hráčského kádru, kterým v Edenu nyní disponují. Pod koučem Šilhavým se sešívaným nebývale daří, exjablonecké trenérské trio Šilhavý - Chytrý - Veselý, které nyní úspěšně působí ve Vršovicích má slibně nakročeno k mistrovskému titulu. Pražané neváhali a také v zimě rozšířili svůj kádr o dalších šest posil. Přišel brankář Kovář, obránce Lüftner a Flo, záložníci Sýkora a Alvir či exjablonecký útočník Standa Tecl. Trenér Šilhavý byl s doplněním kádru spokojen a také na jaře jeho svěřenci dokázali navázat na podzimní sérii úspěšných výsledků. Tým gólově nejvíce táhnou útočníci Škoda a Mešanovič, dohromady už nasázeli soupeřům 25 branek. Sešívaní se v posledním kole výhrou 2:0 na Slovácku poprvé vyšvihli na první místo tabulky, protože jejich největší konkurent z Plzně ztratil po prohře na Spartě.

Tým z Edenu ale v týdnu nečekaně přišel o svou sérii 24 soutěžních utkání bez porážky, když v semifinále MOL Cupu podlehl před domácími fanoušky Zlínu 0:1. „Série to byla hodně dlouhá a věděli jsme, že porážka jednou přijde. Není jednoduché dokazovat stále dominanci. Každý chtěl náš skalp,“ pravil po první porážce u týmu kouč Šilhavý a pokračoval. „Vybrali jsme si slabou chvilku, týmově jsme zklamali na celé čáře. Musíme se oklepat, zkoncentrovat na posledních pět kol ligové soutěže. V neděli proti Jablonci musíme zase ukázat, že jsme silní. Věřím, že úterní porážka na náš tým nezapůsobí. Musíme se zvednout a jít dál,“ burcuje Šilhavý své svěřence ke koncentraci v důležitém závěru soutěže.

Jablonec zklamal v posledním kole, když doma nečekaně podlehl zmátožené Příbrami 2:4 a poprvé tak pod vedením kouče Kluckého podlehl na domácím pažitu. Trenér má i před nedělním duelem v Edenu starosti se složením základní jedenáctky. Kromě zraněných hráčů Zreľáka, Hanouska a Masopusta s výpravou do Prahy neodcestují totiž ani vykartovaní Doležal a Mehanović. "Máme ke Slavii respekt, bojují o první místo, mají kvalitní kádr. Byli jsme se teď podívat, jak hráli pohárový zápas se Zlínem. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a každý se dá porazit. Zlín nám ukázal, že když se hraje poctivě, nebojíte se hrát nahoru a dobře bráníte, tak se dá i Slavia porazit," říká před nedělním duelem trenér Jablonce Zdeněk Klucký.

Podzimní vzájemný zápas skončil na Střelnici bezbrankovou remízou, blíže k vítězství však byl po dobrém výkonu náš Jablonec. V Praze se našim fotbalistům podařilo naposledy zvítězit na podzim 2010, od té doby jsme zde uhráli čtyři nerozhodné výsledky a dvakrát odešli poraženi.

V neděli se na stadionu našeho soupeře chystá před vyprodaným hledištěm sváteční program. Čínská společnost CEFC totiž oficiálně odkoupila a v neděli převezme stadion v Edenu. Před i po utkání bude pro diváky připraven bohatý doprovodný program.

Utkání začíná v neděli 30. dubna od 17:30 hodin v Eden Aréně v Praze

Rozhodčí: Zelinka Miroslav - Paták Jan, Antoníček Petr