Jablonec přehrál druholigové Ústí 3:1

FK Jablonec FK Ústí nad Labem
3:1
Přátelská utkání, přát. st 28. 1. 2015, 13:30

Také třetí domácí přípravné utkání Jablonce skončilo vítězstvím. Druholigové Ústí nad Labem porazili svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého 3:1 po poločase 2:1.

Jablonečtí fotbalisté nezačali utkání vůbec dobře a v 3. minutě se dopustili zaváhání v obraně, které potrestal bývalý hráč našeho týmu Michal Pavlata. Pak ale napevno převzali otěže utkání domácí hráči, kteří svého soupeře zatlačili na jeho polovinu. Nedařilo se ale výrazněji ohrozit hostující branku.

Až v 36. minutě zahrával Jablonec jeden z mnoha rohových kopů, po kterém brankář Ústí vyrazil míč za vápno, kde operoval Martin Pospíšil. Na nic nečekal a rovnou z voleje poslal míč tvrdou ranou do sítě - 1:1.

Jablonec se i nadále tlačil do zakončení. Pět minut před poločasovou přestávkou táhl Greguš míč středem hřiště a vysunul do pravého strany Pospíšila. Ten postupoval k brance a zvolil překvapivé zakončení šajtlí a dostal Jablonec do vedení - 2:1.

Do druhého dějství Jablonec hodně prostřídal sestavu, ale i nadále měl více ze hry. Několik dobrých šancí ale gólem neskončilo. Až v 66. minutě vybojoval ve vápně skluzem míč Šabala, posunul jej na levou stranu na Crnkiće, který centroval před branku. Dravý Lotyš Šabala si jeho pobídku našel a hlavou zvýšil vedení na 3:1! Při zakončení ale schytal nepříjemnou ránu do hlavy od soupeřovy kopačky.

V závěru mohl ještě korigovat výsledek hostující Pícha, ale trefil jen brankovou konstrukci. Jablonec tak před pátečním odletem na turnaj do Portugalska opět zvítězil.