duben

Jablonec míří na stadion brněnské Zbrojovky

Jablonečtí fotbalisté se v sobotu představí na hřišti Brněnské Zbrojovky, remízového krále ligy. Zápas startuje na městském stadionu na Srbské úderem 15 hodiny.

ePojisteni.cz liga 2016/2017 | 24.kolo

:

Branky BRN: 17. Borys Tašči, 76. Jakub Řezníček

Branky JAB:

Až ze čtrnácté příčky ligové tabulky vzhlíželi v zimních měsících v Brně směrem k jarním odvetám. „Nechceme opakovat slovo záchrana, ani říkat slova o pohárových místech, chceme se pohybovat ve středu tabulky, to je náš cíl,“ pravil na startu ligového jara kouč Zbrojovky Svatopluk Habanec.

Cíl hrát ve středu tabulky se ale fotbalistům z jihomoravské metropole prozatím naplnit nedaří. Během sedmi jarních kol sice brněnští prohráli jen jednou, v posledním kole na Spartě, jenže také pětkrát remizovali a na vítězství dosáhli jen jednou. Tříbodovou injekci si zajistili výhrou 1:0 nad libereckým Slovanem. Na sestupové pozice má aktuálně Zbrojovka solidní šestibodový náskok.

Kouč Habanec si pochvaloval zimní nákupy a rozšířený stávající kádr. Brnu sice odešel dříč Hyčka, posilami se ale stali stoper Pavlík, obránce Jablonský a Nigerijec Ashirua. Kouč však nejvíce spoléhal na návrat zkušeného vůdce Zavadila, okolo kterého se i na jaře točí hra Zbrojovky. Habancův výběr předvedl dobrý výkon i v posledním kole na Letné, ikdyž ani na Spartě nakonec nedokázal bodovat. „Mohli jsme tam i vyhrát, výkon to byl dobrý, ale sráží nás, že to nevyšlo bodově. Je ale čeho se chytit, nyní nás čekají dva domácí zápasy, které musíme zvládnout i bodově,“ vzhlíží k následujícím domácím duelům s Jabloncem a Boleslaví Habanec, kterému v nich bude chybět vykartovaný obránce Šural. „Jsme na nějaké cestě, čeká nás posledních sedm zápasů a v nich musíme předvést minimálně takový výkon jako na Spartě a nahrát si tím body,“ plánuje brněnský kouč. Porážka 2:3 na Spartě ukončila dvě brněnské série. Brňané po pěti zápasech a 525 minutách inkasovali, a naopak po čtyřech duelech skórovali. Tým z brněnské metropole je králem remízových výsledků, v celé sezoně jich nasbíral už čtrnáct, nejvíce ze všech ligových klubů.

Jablonecký tým si v povedeném zápase se Zlínem připsal tři body za dvoubrankové vítězství. Ze sedmé příčky se tak dál hodlá zlepšovat a posouvat tabulkou. K tomu potřebujeme zlepšit herní projev a produktivitu na cizích hřištích. S tímto cílem vyráží tým také k sobotnímu zápasu na jih Moravy. „Viděli jsme poslední utkání Brna, když hráli na Spartě. Hráli velmi dobře, měli brankové příležitosti, takže směrem dopředu jsou nepříjemní. V domácím prostředí to bude ještě znásobené. Nečeká nás nic jednoduchého, ale na druhou stranu se s nimi dá hrát. My jdeme do utkání s tím, že chceme udělat co nejlepší výsledek. Naši hráči musí být zodpovědní a musí si dát pozor na některé klíčové hráče Brna jako Řezníčka, Zavadila a Poláka. Musíme se vyvarovat zbytečným rohům a trestňákům okolo vápna. To zahrávají velmi dobře,“ říká před sobotním duelem v Brně trenér Zdeněk Klucký.

Díky vítězství nad Zlínem jsme se zase o něco více přiblížili týmům, které usilují o postup do fotbalové Evropy. Hráči i trenéři tento vývoj také vnímají. Je nasnadě, že dalším krokem je zisk více než jednoho bodu v Brně. „Říkal jsem už na tiskové konferenci, že jdeme zápas od zápasu. Nelze žádného soupeře podcenit. Teď hrajeme venku, zatím se nám herně moc nedařilo, i když jsme nějaké body udělali. Nebyli jsme nebezpeční dopředu, to teď chceme napravit. Doufám, že vstřelíme nějakou branku a odvezeme si body,“ dodal Klucký.

Našemu týmu se v minulosti proti Zbrojovce většinou dařilo, výjimkou ale bylo poslední vzájemné měření sil na podzim na jablonecké Střelnici. Brno zvítězilo v Jablonci 2:1 a brzy po této porážce byl od týmu odvolán trenér Zdenko Frťala, kterého nahradil současný lodivod Zdeněk Klucký.

Utkání začíná v sobotu 15. dubna od 15 hodin v Brně na Srbské

Rozhodčí: Příhoda Radek - Moláček Jiří, Boček Valter