Jablonec hasičům: Vzkříšení

Hasiči jsou připraveni pomáhat vždy a všude. Nebýt pozornosti a duchapřítomnosti Pavla Kurfiřta mohlo být o jeden lidský život méně. I jemu věnujeme páteční utkání proti Hradci.

Bylo teplé červencové odpoledne 2012 a dobrovolný hasič Pavel Kurfiřt pracoval na zahradě svého domku v obci Těpeře. Ze zatáčky, která lemuje jeho zahradu, náhle uslyší velikou ránu a na popud souseda se jde podívat, co se stalo.

Na silnici spatří bezvládné tělo motorkáře zaklíněné pod převrácenou čtyřkolkou. Není čas volat záchranku, protože mohl být vážně zraněn. Ihned tedy přispěchal ke zraněnému a začal kontrolovat jeho životní funkce.

Motorkář byl bez tepu, a proto Kurfiřt téměř okamžitě začal s masáží srdce podle naučených postupů. Po třetí sérii masáže se mu podařilo vzkřísit ležícího muže k životu!

Říká se, že přivést plně k vědomí přímo na místě se podaří jednoho z tisíce!

Nebezpečí na nás může číhat na každém kroku. Hasiči nelikvidují jen požáry, ale pomáhají, tam kde je potřeba. Velký dík za svou práci patří Pavlu Kurfiřtovi i všem sborům dobrovolných hasičů, kteří ochraňují naše životy i majetek.

Více o projektu JABLONEC HASIČŮM naleznete ve článku zde.

Author Svatopluk Smysl