INFOGRAFIKA: TOP 5 zápasů podzimu

Statistické ohlédnutí za ligovým podzimem pokračuje výběrem pěti nejzásadnějších zápasů, které ovlivnily budování týmu FK BAUMIT Jablonec. Celý souhrn naleznete v přehledné infografice pod článkem.

Na začátku cesty povinné vítězství s Brnem

V úvodním kole nového ligového ročníku museli jablonečtí čelit velkému očekávání. V domácím zápase proti Brnu chtěli dobře odstartovat sezonu plnou nastolených změn. Obměněný kádr s novým trenérským týmem kouče Šilhavého a k tomu nemalé cíle, to vše stálo před Jabloncem na startu nové sezony.

BAUMIT roli favorita potvrdil vítězstvím 2:0 a to i bez Tomáše Hübschmana, který ještě v úvodu soutěže absentoval. Vítězství nad Brnem sice nebylo úplně přesvědčivé, ale ze Střelnice nakonec odcházelo přes čtyři tisíce spokojených fanoušků.

První velký test nevyšel

Hned v následujícím kole čekal na hráče v zelenobílých dresech jeden z nejtěžších protivníků. Na hřišti plzeňské Viktorie postihlo Jablonec hned několik nezapomenutelných momentů. Domácí šli po čtvrthodině hry už do dvoubrankového vedení, nejdříve Viktoriáni proměnili penaltu, druhý gól si srazil do vlastní sítě smolně brankář Hrubý. Jablonci se sice povedlo Doležalovou hlavičkou snížit. Jenže brzy po změně stran si obránce Beneš poranil achilovku a podzimní sezona pro něj předčasně skončila. Baumit navíc inkasoval třetí rozhodující branku a z Doosan odjel poražen 1:3.

První porážka a dlouhodobé zranění Beneše zanechalo ve tváři kouče Šilhavého několik vrásek. Sportovně však poblahopřál soupeři a pro svůj tým požadoval hlavně čas na sehrání. „Jsme teprve na začátku cesty, musíme dál tvrdě pracovat a zvyknout si na sebe,“ prohlásil tehdy kouč BAUMITu.

Kanonádu podzimu odskákala Dukla

Přesně v třetině odehraného ročníku si jablonečtí s chutí zastříleli proti pražské Dukle. Celek z Julisky přijel na sever Čech s otevřeným hledím a hráči v zelenobílých dresech nekompromisně trestali každou jeho chybu. Na Střelnici se tak zrodila rekordní podzimní výhra 6:0, o kterou se podělilo hned šest jiných střelců!

Uprostřed podzimní části byl Jablonec velice produktivní. Přesně podle slov a přání trenéra se s přibývajícím časem zlepšovala předváděná hra a přicházely vítězství, při kterých nebyla nouze o vstřelené branky.

Prokletí stadionu v Liberci zlomeno!

Tradiční souboj dvou rivalských měst dostal v letošní sezoně další náboj. Oba kluby se vydaly cestou společné propagace tohoto zápasu. Nově vznikla trofej pro „Krále Ještědu“, kterou bude vítězi předávat hejtman Libereckého kraje, který zároveň převzal záštitu nad Podještědskými derby.

Novinky mimo hřiště se však následně přenesly i na stadion U Nisy, Jablonec totiž po dvaceti letech dokázal zlomit prokletí libereckého stadionu! Vítězný gól Martina Doležala tak přepsal historii vzájemných zápasů v Liberci a jablonečtí fanoušci si spolu s hráči užívali první vítězství na hřišti odvěkého rivala!

Domácí neporazitelnost padla až gólem v nastavení

Jablonecký stadion Střelnice se dočkal podzimního šlágru až v posledním zápase tohoto roku. Do Jablonce dorazila Plzeň a karty byly před zápasem rozdány jasně, souboj prvního se třetím mohl při minimálních bodových rozestupech hodně naznačit.

Přes pět tisíc fanoušků sledovalo skvělý první poločas, v kterém jablonečtí zahodili několik příležitostí. Po změně stran šli hosté do vedení, na které stačil odpovědět vyrovnávacím gólem Kopic. Zápas směřoval k remíze, jenže v druhé minutě nastavení Jablonec nešťastně inkasoval a nakonec zůstal bez bodu.

První domácí porážku přijali jablonečtí přesto s pokorou. „Gól v nastavení samozřejmě mrzí. Zakopli jsme, ale i porážky k fotbalu patří. Plzeň v závěru ukázala zkušenost i šíři svého kádru,“ uvedl kouč Jablonce Jaroslav Šilhavý.

Bodový rozdíl tak před zimním spánkem narostl na první Plzeň na pět a na druhou Spartu na čtyři body. „Přesto budeme dál bojovat a snažit se ty dva prohánět zuby nehty i na jaře,“ slíbil fanouškům kouč Šilhavý.