Hrubý a Doležal vyřazeni na několik týdnů

Zranění brankář Vlasta Hrubý a útočník Martin Doležal musejí počítat s nucenou pauzou na několik týdnů.

Vlastimil Hrubý vstoupil do sezóny ve skvělé formě. Jablonecké mužstvo podržel v zápase na Slovácku i doma se Spartou. Po čistém kontu z moravského duelu si další nulu málem připsal i proti Spartě. Až v nastaveném čase nakonec inkasoval z pokutového kopu. V týdnu po zápase se Spartou podstoupil Hrubý vyšetření, které odhalilo natržený stehenní sval. Nepříjemné zranění se léčí mimo jiné několikatýdenním klidem. Lékařský tým bude další vývoj u naší brankářské jedničky bedlivě sledovat a o dalším vývoji budeme informovat.

Také Martin Doležal byl hlavním pilířem sestavy zelenobílých na startu jara. Hrotový hráč vydřel spoustu úspěšných soubojů jak na Slovácku tak i proti Spartě. Ze zápasu s aspirantem na titul si minulý víkend bohužel odnesl zraněné koleno. Následné vyšetření ukázalo na poškozený meniskus a ještě v týdnu před dalším utkáním s Bohemkou podstoupil Doležal úspěšně operaci. Předběžné prognózy hovoří o návratu našeho útočníka na trávníky v horizontu 4-6 týdnů. Záležet bude především na úspěšnosti rekonvalescence.

Author Štěpán Hanuš