Hráčům se nepovedlo navázat na předešlý výkon

FK Teplice FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 15. kolo so 26. 11. 2016, 18:15

Zklamaní z výkonu v Teplicích byli i samotní hráči. Nepovedlo se jim navázat na výkon v derby a proto odjížděli ze Stínadel bez bodu. Zápas hodnotí záložník Matěj Hanousek a obránce Vojtěch Kubista.

Kubista: Hráli jsme úplně něco jiného, než jsme chtěli

Vojto, dnešní výkon byl diametrálně odlišný od toho v derby s Libercem. Vidíš to také tak?

Naprosto s vámi souhlasím. Dneska jsme tady hráli úplně něco jiného než to, co jsme tady chtěli hrát. Byli jsme daleko od sebe a nezískávali jsme odražené balony. Z toho vyplynulo hodně ztrát a tím jsme se prakticky k ničemu nedostali.

Před týdnem jste byli suverénně lepší a dneska říkáš, že jste to nezvládli. V čem byla hlavní proměna?

To kdybych věděl, tak vám to asi řeknu. Samozřejmě jsme chtěli na vítězné derby navázat, ale nepodařilo se nám to. Začali jsme relativně dobře, ale pak zase přišel výpadek, byli jsme málo na balonu. Po gólu jsem si myslel, že domácí aspoň trochu pozlobíme, ale v závěru jsme nehráli dobře.

Jak jsi viděl gól a tu smolnou teč?

Samozřejmě mě to štve, ale to se stává. Tečoval jsem to na druhou stranu, než šel brankář. Už dvakrát jsme před tím gólem nezachytili jejich standardky, kdy jsme mohli přerušit nebo zpomalit hru a hrozilo z nich velké nebezpečí. Spíš si musíme vyhodnotit sami, kde se stala chyba. A ta teč, to se stane. Stává se to v jiných soutěžích a v jiných zápasech.

V posledním podzimních zápase vás čeká nebezpečný Hradec.

Je to tak. Podzimní sezóna, to je jeden velkej propadák. Máme pouze sedmnáct bodů a nic jiného nám nezbývá, než vyhrát.

Matěj Hanousek: Teplice byly dneska lepší

Prohráli jste 1:0. Proč to nevyšlo?

Protože musíme sportovně uznat, že hráči Teplic hráli líp než my. Celý zápas jsme táhli za kratší konec, a pokud by to nakonec skončilo 0:0, tak by bod pro nás byl zlatej.

Mrzí mě, že když už jsme prohráli, tak takovýmhle šťastným a náhodným gólem.

Přišlo mi, že jste se dneska málo tlačili dopředu.

Já nevím, proč to tak bylo… Přitom jsme byli povzbuzeni vítězstvím nad Libercem, ale dneska tam z toho zápasu, co jsme v něm předvedli, nebylo vůbec nic. Jak už jsem řekl. Dnešní bod by byl pro nás zlatej.

V teplickém dresu nastoupil překvapivě Lievakovič na místě stopera, ale moc jste ho nezaměstnali.

Věděli jsme, že Teplice mají problém na místě druhého stopera a věděli jsme, že jednou z variant bude tahle. Bohužel jsme nedokázali využít toho, že nehrál na jeho silném místě záložníka. Co se dá dělat.

Po vítězném derby byl váš výkon úplně jiný.

V tom máte naprostou pravdu. Chtěli jsme tady hrát úplně jinak, ale to se nepovedlo. Nechci říct, že bychom soupeře podcenili, ale dneska byli oni prostě lepší.

Po Liberci jste se nadechli, ale po dnešku jste opět šli výkonem dolů.

Bohužel je to tak, jak říkáte. Teď je třeba se zase semknout a doma Hradec bezpodmínečně zvládnout. Soutěž jsme nezahájili vůbec dobře, ale ty poslední tři zápasy kromě dnešního jsme hráli velmi dobře a dneska se na ty výkony nepodařilo navázat.