Hráči znovu navštívili základní školy

FK Jablonec SK Slavia Praha
Synot liga, 10. kolo so 17. 10. 2015, 14:30

Celkem šest hráčů našeho A týmu pozdravilo v týdnu před zápasem se Slavií žáky základních škol z Jablonce a okolí. Některé holky a kluci si kromě podpisů hráčů odnesly ještě pěkný zážitek ze setkání s naším maskotem Jizerkou.

Tradiční akce, která probíhá několikrát za rok, proběhla tentokrát na šesti školách:

• ZŠ Mozartova, Jablonec n.N.
  • ZŠ Pivovarská, Jablonec n.N.
  • ZŠ Pelechovská, Železný Brod
  • ZŠ Pěnčín - Bratříkov
  • ZŠ Plavy
  • ZŠ Sportovní, Tanvald

V Jednotlivých školách se ukázala šestice členů základní sestavy z posledního ligového zápasu ve Zlíně včetně kapitána mužstva Tomáše Hübschmana, který navštívil základní školu v Pivovarské ulici v Jablonci. "Trochu jsem si musel přivstat, abych stihl děti ještě před začátkem jejich vyučování. Bylo to ale moc příjemné setkání a věřím, že to pro všechny žáky bylo příjemné zpestření před tím, než zasedli do školních lavic ve třídách. Když jsem chodil na základku, tak jsme byli rádi za každé takové oživení školního dne," zavzpomínal s úsměvem Tomáš Hübschman.

V dalších školách se v tomto týdnu vystřídali Daniel Rossi, Matěj Hanousek, Luděk Pernica, Marek Kysela a Stanislav Tecl. Všichni hráči byli dětmi přivítání s velkým nadšením. Někde ještě kromě autogramiády došlo ke krátké besedě mezi hráčem a žáky. K dobré náladě přispěla také přítomnost sovičky Jizerky - maskota našeho klubu.

Atmosféru akcí si pochvalují děti i učitelé z více než dvaceti školských zařízení, ve kterých se už hráči FK Jablonec v minulosti prezentovali. "Tento model návštěv hráčů ve školách aplikujeme už od začátku minulé sezóny a zatím jsme se až na pár výjimek setkali výhradně s pozitivními ohlasy. Je to jeden z kroků, kterými chceme pozitivně prezentovat náš klub mezi jabloneckou veřejností. Rád bych poděkoval vedení všech základních škol, s kterými dlouhodobě spolupracujeme, že nám poskytují tuto možnost," zhodnotil za klub tiskový mluvčí Štěpán Hanuš.

Author Štěpán Hanuš