Hráči žehrali na neproměněné šance

FK Teplice FK Jablonec
Synot liga, 14. kolo ne 22. 11. 2015, 18:30

Jablonec si na teplických Stínadlech vypracoval řadu šancí, ale ani ty nejvyloženější hráči nedokázali proměnit. Utkání hodnotí stoper Luděk Pernica a středopolař Martin Pospíšil.

Luděk Pernica: V první půli jsme byli lepší my, ve druhé domácí

Utkání skončilo nerozhodně 2:2. Jsi spokojený?

Určitě nespokojenej, protože v prvním poločase jsme hráli líp než Teplice. Bohužel jsme hned v úvodu neproměnili penaltu a pak ještě zahodili dvě až tři vyložené šance. Teplice naopak díky našemu nedorozumění daly už asi v 7. minutě gól. Ale furt jsme hráli tu svoji hru a byli lepší a po zásluze přišlo vyrovnání.

Ve druhé půlce to z naší strany nebyl dobrej fotbal. Tepličtí začali bojovat a bylo vidět, že to byl jejich poslední podzimní zápas doma a že ho chtějí vyhrát. Zatlačili nás na naši půlku a my jsme nebyli schopni na těžkém terénu podržet balon.

Hned v úvodu jste nedali penaltu, přesto to ale na výkonu nebylo znát a do konce první půle přišly další šance.

My jsme věděli, že po neproměněné penaltě stále ještě máme hodně času dát gól. Pak však přišla branka, kterou jsme si dali prakticky sami, a to už bylo horší. Ale na hrozném hřišti jsme stále dobře kombinovali, vytvářeli si šance. Takže bych to viděl tak, že první poločas byl z naší strany určitě lepší než ten druhý, kdy se už na těžkém terénu nedalo prakticky kombinovat.

Z tribuny bylo vidět, že to hřiště je v hrozném stavu.

Máte pravdu. Už když jsme sem přijeli a prošli se po něm, tak to čvachtalo. Pak do toho asi patnáct minut sněžilo a bylo to hrozné. Místy jsme se bořili hodně hluboko a nato si ani pořádné kolíky nemůžete vzít. S tím se někdo vyrovná líp, někdo hůř.

V druhé půli jste se trošku zatáhli a domácí vás nasazením a lepším držením míče přehrávali.

Nevím, čím to bylo. Jestli v ochotě toho pohybu, nebo jsme věřili, že to asi nějak zvládneme. Zatímco domácí se snažili o kombinaci, my jsme nakopávali balony na Doliho (Doležala). Takže z naší strany to byl takový hurá styl, já tomu říkám systém pružina. Přesto jsme se dostali do vedení, ale domácí, sice dost šťastnou brankou, zaslouženě vyrovnali.

Remíza v celkovém stavu tabulky moc neřeší.

Máte pravdu, neřeší. Všichni nahoře, kromě Boleslavi, vyhráli a body překvapivě přivezla ze Slovácka i Slavia, takže na čelo ztrácíme dost bodů. Ale do konce podzimu jsou ještě dva zápasy a my budeme chtít v obou utkáních uspět a konec podzimu vylepšit.

Střelec neproměněné penalty Martin Pospíšil: Kdybych penaltu dal, tak by se nám hrálo líp

Ve třetí minutě jsi neproměnil penaltu. Můžeš k tomu něco říct?

Co k tomu říct? Je to škoda. Kdybych jí dal, tak by se nám určitě hrálo líp. Na druhou stranu si však myslím, že jsme si tady vypracovali spoustu šancí a z nich jsme měli ty góly dát. Ale to, že jsem nedal penaltu, mě neomlouvá. Tohle se prostě musí proměnit. Kdybychom dneska dali první gól, tak by nám hodně pomohl.

Ta střela byla polovysoká a takové má brankář rád.

Je to tak. Chtěl jsem to dát nahoru, ale bál jsem se, abych neuklouznul. Hřiště bylo hodně rozbahněný a nebylo to pod nohama pevné, tak jsem to dal tak, jak jste řekl. Polovysoká střela se gólmanovi chytá nejlíp. Stačilo vystihnout směr a chytnul mi to.

Takhle chytil Slavík penaltu na Spartě proti Dočkalovi, takže si asi věřil.

Taky jsem to slyšel. Prý to Dočkal kopl také do stejného místa jako já a Slavík mu to chytil. Vím, že to byla chyba, co na to říct… .

První půle byla dobrá, ale ve druhé se Teplice tlačily dopředu a vy jste si v některých fázích zápasu pomáhali pouze odkopy.

Teplice se oproti první půli hodně zlepšily. Lépe kombinovaly a my jsme se k ní naopak nedostávali. Většinou jsme to řešili dlouhým nákopem na jejich polovinu, ale balon jsme tam podržet nedokázali a zase se to na nás valilo.

Z dálky to vypadalo, že je terén hodně náročný.

Bylo to pro oba stejný, ale nebylo to moc na kombinování. Přesto tam jak z naší, tak i z teplické bylo několik hezkých akcí. V prvním poločase jsme šancí měli víc, ve druhé asi domácí. Kdybychom dali víc gólů, tak jsme tady dneska mohli vyhrát.

Asi k tomu chybělo i víc štěstí.

Je to tak. Asi jsme si ho vybrali minulej rok. Teď góly dáváme, ale bohužel je také lacině inkasujeme, což dříve nebylo. Třeba jako dneska při té druhé brance v naší síti. Chosé (Romera) střelu zblokuje, ale ta místo nad brankou nakonec skončí v šibenici.

Vedete 2:1 a vzápětí dostanete vyrovnávací gól. Proč tomu tak je?

To nevím. Místo toho, abychom se zklidnili, hráli poctivě zezadu a snažili se přidat další gól, tak nám tam propadne nakopnutý balon z půlky. A jak už jsem řekl, náš hráč střelu zblokoval tak, že skončila v šibenici.

Ke konci zápasu jste měli štěstí, když přes tebe prošel do vápna Bratanovič. Co se tam stalo?

To při mně stáli všichni svatí…. . Nejdřív jsem ten balon chtěl pouštět do autu, ale pak jsem viděl, že to tam nedojede. Tak jsem míč vzal a chtěl jsem hrát, ale v nejdůležitější chvíli jsem uklouzl. Zezadu se na mě ještě navíc natlačil teplickej hráč a míč mi vzal. Naštěstí z toho gól nebyl. Kdyby byl tak nevím, co bych dělal.

Bod z Teplic berete jako zaváhání?

My to teď bereme tak, že každej ztracenej bod je zaváhání. Chceme hrát o špici, takže musíme jenom vyhrávat. Bohužel se nám to nedaří. Máme nejvíc remíz a sám vidíte, že štěstí nám opravdu nepřeje.