Hráči si pochvalovali druhou půli

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
2:2
ePojisteni.cz liga, 27. kolo so 6. 5. 2017, 14:00

Hráči si pochvalovali druhý poločas zápasu s Plzní, kde dokázali zvrátit dvoubrankové vedení a nakonec obrali o důležité body dalšího aspiranta na titul.

Doležal byl rád za góly, už na něm byla znát deka

Po Slavii jste obrali o důležité body také Plzeň.

Chtěli jsme dnes navázat na výkon ze Slavie, ale byli jsme až moc zakřiknutí. Plzeň nás přehrávala. Pak jsme hru tak nějak vyrovnali, ale zase jsme dostali na 0:2. Druhý poločas byl o tom, že to zkusíme zvrátit. Napadali jsme Plzeň už při rozehrávce, oni ztráceli a my se postupně dostávali do tlaku centry. Ke mně se to naštěstí dvakrát odrazilo a spadlo to tam.

Můžeš obě branky popsat?

První gól bylo štěstí, že se to ke mně odrazilo. Ten druhý tam nešlo asi nic vymýšlet, zkusil jsem to přes hlavu, s tím že buď to poletí na tribunu nebo z toho bude takový hezký gól.

Dal jsi někdy gól efektními nůžkami?

Možná jeden. Ale je to o štětí, to takhle trefit. Jsem rád, že jsme mohli potěšit naše fanoušky a aspoň takhle se jim odvděčit výkonem, který jsme předvedli v druhé půli.

Čekání na tvůj gól bylo dlouhé, navíc sis prošel zraněním a vykartováním v posledním zápase.

Samozřejmě. Jsem rád, že jsem po dlouhé době ty góly dal, ležela na mně už trochu deka. Musíme takhle pokračovat dál, když budeme hrát jako dnes druhý poločas, tak body budou přibývat.

Čím to, že se vám proti týmům ze špičky tak daří?

Ti soupeři nám asi vyhovují. Chtějí hrát fotbal a nehrají žádný beton. S takovými týmy se nám hraje dobře.

Kdo podle tebe nakonec udělá titul?

Osobně bych to přál více asi Plzni. Liga je vyrovnaná, přelívá se to, chvíli je tam Plzeň, chvíli Slavia, aspoň je zajímavé až do konce.

Mihálik: Věděli jsme, že na Plzeň máme

Dokázali jste obrat oba aspiranty na titul.

Aspoň jsme zrušili všechny ty spekulace o tom, že jsme pomohli jednomu nebo druhému soupeři. Jsme rádi, že jsme oba týmy bodově obrali, ikdyž na Slavii jsme mohli brát všechny tři body. Druhá půle dnes byla výborná, je jen škoda, že jsme to nedotáhli ještě i do vítězného konce.

Co se změnilo v druhé půli, že jste na soupeře tak vletěli?

Ani v první půli jsme nebyli úplně horším týmem. Bohužel jsme dostali dva góly. První z rohu po odraženém balonu, to Ivanschitz trefil skvěle do šibenice, pak jsme si nechali dát ještě druhý hloupý gól. Řekli jsme si, že na tom hřišti necháme druhou půli všechno, že nic ještě není ztracené. Věděli jsme, že na Plzeň máme, dva góly jsme dali a body jsme jim sebrali.

Nepřekvapilo vás, že Plzeň v nastavení na roh poslala i brankáře Kozáčika?

Byla poslední minuta. Plzeň hraje o všechno a oni potřebovali prostě vyhrát. Neviděl bych v tom nic neobvyklého, že by gólman nešel takhle na roh. On se bohužel stačil pak rychle vrátit a my jsme toho nevyužili.

Máme za sebou oba aspiranty na titul, který z nich byl těžší?

Plzeň je podle mého herně na tom lépe. Vědí, jak s tím tlakem zacházet, v tomhle má navrch Plzeň. Slavie je v takové situaci znovu po dlouhé době. Plzeň má výhodu ve hře o titul.