Hokejovou přestřelku řídil hattrickem Wágner

FK Jablonec MFK Karviná
5:3
ePojisteni.cz liga, 1. kolo so 30. 7. 2016, 17:00

Útočník Tomáš Wágner byl u všeho důležitého. Za necelých 60 minut zkompletoval svůj druhý životní hattrick a výrazně tak pomohl Jablonci k obratu proti nováčkovi z Karviné.

Jak tě těší druhý hattrick v kariéře?

Byl vítězný, takže z něj mám radost. Hlavně že jsme to otočili a vyhráli 5:3 a lidi mohli jít z tribun spokojení. V prvním kole je to vždy o tom, že moc nevíte, do čeho jdete. V přípravě se mi dařilo, góly jsem dával. Hattrick jsem si přál, říkal jsem si, že by to bylo skvělé takhle začít. A vidíte, sny se někdy plní.

Co ti problesklo hlavou, když Karviná po 12 vteřinách hry vstřelila branku?

To nechtějte ani vědět. Celou přípravu hrajeme dobře, daří se nám, jsme koncentrovaní. Pak přijde ligový zápas a ve 20.vteřině prohráváte. Je to prostě neuvěřitelné.

Co se řešilo o poločasové pauze?

Hlavně se řešil ten pískot diváků, nic příjemného. Divák je tu náročný a my mu dáme stav 1:3, takže jsme si moc nepomohli. Petr Jiras (Jiráček) to vzal na sebe a něco si k tomu řekl. Dostali jsme ze tří střel tři góly, to je prostě špatně. Byli jsme tam jak nazdárkové při těch gólech. Hecovali jsme se, že s tím musíme něco udělat, že dáme rychlý gól a oni znervózní. To se nakonec povedlo, ale otáčet takto každej zápas se asi nebude, dneska si toho prostě musíme vážit. Cítili jsme už o poločase, že jsme lepší, ale 1:3 jsme prohrávali. Fotbal se nehraje na to, kdo je lepší, ale na góly.

Začít sezonu třemi góly je parádní, nepokukuješ po koruně pro Krále střelců?

Myslím na ni už od mala, co hraju fotbal (úsměv). Ale je to první kolo, musí se takhle dařit dál. Je to zásluha všech spoluhráčů, kteří makali a kteří mi šance připravili, za to jim děkuji. Když se bude takhle dařit, bude to přinášet ovoce všem. Šli jsme za vítězstvím a ono se vám to pak takhle vrátí. Šance jsme měli, vytvářeli jsme si další. Propříště musíme jen odmazat ty tři inkasované góly.

Jak se cítíš na startu nové sezony?

Celou přípravu jsem odtrénoval a dneska se mi to vrátilo. Budu pokorný, dnes se mi povedlo dát tři góly, jen doufám, že nám to tam bude padat a budeme mít šance i dál. Doufám, že lidi viděli, že za ně bojujeme, když se někdy nedaří, tak se holt nedaří. Doufám, že to lidi dnes viděli.