Hasiči představí historickou i současnou techniku

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
ePojisteni.cz liga, 27. kolo so 6. 5. 2017, 14:00

Symbolicky na Svátek svatého Floriána, patrona všech hasičů, se uskutečnila na Střelnici tisková konference k projektu Jablonec hasičům 2017.

Zástupci hasičů si spolupráci s jabloneckým klubem nemohou vynachválit, což potvrzují slova Jiřiny Brychcí, starostky Okresního sdružení hasičů Čech z dnešního setkání se zástupci FK. „Klubu i jabloneckým fotbalistům patří velké poděkování. Jsme rádi, že můžeme být i u něčeho jiného než u požárů. Je to pro nás takové hezké odbočení od naší práce,“ konstatovala na tiskové konferenci před víkendovým zápasem zástupkyně hasičského sboru.

Podobně vidí započatou spolupráci i plk. Ing. Petr Bartoň, ředitel Územního odboru Jablonec n. N. HZS Libereckého kraje. „Spojení sportu a hasičství se nabízí. Jsme rádi, že naše společná akce pokračuje i letos a zrovna při tak atraktivním zápase s Plzní. Věřím, že konečným výsledkem uspokojíme naše fanoušky,“ nezapřel vtah k jabloneckému fotbalu Bartoň.

Podpory si váží také samotný fotbalový klub, který na tiskové konferenci zastupoval hlavní kouč Zdeněk Klucký. „Za podporu jsme rádi. Ta spolupráce je příkladná. Všichni si jejich práce musíme vážit. Vyjíždějí k určitým krizovým situacím a nikdo z nás neví, kdo se kdy v jaké situaci vyskytne a bude jejich pomoc potřebovat,“ uvedl jablonecký trenér.

Všichni návštěvníci budou při sobotním utkání moci obdivovat zajímavosti z hasičské profese. Co přesně bude na stadionu k vidění doplňuje opět ředitel HZS LB Petr Bartoň. „Přivezeme historickou ale i současnou moderní techniku, kterou nyní využíváme. V areálu stadionu diváci najdou stanoviště, na kterých budeme představovat naši aktivitu a osvětu tak, aby široká veřejnost měla představu o naší náplni práce,“ přiblížil dále ředitel HZS Libereckého kraje.

Doprovodný program bude probíhat před zápasem i v poločase sobotního utkání. „Kromě předváděné hasičské techniky bude pro diváky připravena tradiční fanzóna, která bude nyní rozšířena i do prostor atletického stadionu. Samotnému zápasu bude předcházet slavnostní ceremoniál, kde bude za své zásluhy oceněn dlouholetý člen dobrovolných i profesionálních hasičů pan Jan Šefr,“ naznačil další detaily sobotního odpoledne na jablonecké Střelnici tiskový mluvčí FK Jablonec Štěpán Hanuš.

<#buttonLong>VÍCE O PROJEKTU JABLONEC HASIČŮM 2017<#/buttonLong>

Author redakce