Hanousek: Chceme vyhrát a posunut se výš

FK Teplice FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 15. kolo so 26. 11. 2016, 18:15

Matěj Hanousek věří, že se nám podaří získat tři body a nakročíme tak k podzimnímu šestému místu v ligové tabulce.

Po úspěšném derby s Libercem jedeme v sobotu do Teplic. Co nás tam podle tebe čeká? S jakým jedeme cílem do Teplic?

Bude to stejný zápas jako většina ostatních. Teplice jsou trošku nad námi a výhrou nad nimi bychom se posunuli před ně. Do zápasu půjdeme i psychicky posílení o to, co jsme předvedli v derby. A budeme se snažit udržet tu výkonnost, kterou jsme si teď těmi třemi zápasy nastavili. Ty vypadaly moc dobře.

Teplice jsou nevyzpytatelný soupeř, zatímco doma je porážíme, na Stínadlech se nám to nedaří.

Bude na ně platit to, co na každého soupeře. Když jim nedáme na hřišti nic zadarmo, tak se jim nebude hrát dobře. To se nehraje nikomu dobře. Když se nebudeme ohlížet na ně, co budou hrát, ale budeme my hrát dobře, tak by to mělo dobře dopadnout.

Teplice a pak i Hradec jsou v tabulce okolo nás a bojujeme s nimi o podzimní šesté místo. Důležité by bylo oba zápasy vyhrát, abychom měli do zimy co nejlepší pozici, že?

To jednoznačně. Chceme vyhrát proti každému soupeři, samozřejmě proti Spartě, Plzni a tak je to trochu těžší. Tady s Teplicemi je to vyrovnaný souboj, který nemá favorita. My samozřejmě chceme oba zápasy vyhrát, abychom do zimní přípravy šli z šestého místa.

V Teplicích jsme naposledy dvakrát remizovali. Co udělat pro to, abychom si tentokrát odvezli tři body?

Nedokážu říct, čím to je. Já byl u jedné z těch remíz. Ale je to spíš taková shoda náhod tyhle statistiky, které nikoho před zápasem nezajímají. Utkání se pak odehrává úplně jinak. My nebudeme myslet na to, že jsme tam dvakrát v řadě remizovali, my tam jedeme vyhrát!

Author Martin Bergman