Greguš: Záleží na mě, jak se předvedu

Jablonec ulovil slovenského defenzivního záložníka Jána Greguše týden před Vánocemi, on sám to jako předčasný dárek nebere. Přestup do Jablonce bere jako krok dopředu a novou výzvu. Více prozradil Ján Greguš v následujícím rozhovoru.

Co pro tebe znamená přestup do Jablonce?

Podle toho, jak to teď vypadá v Baníku, tak se to jeví jako lepší příležitost. Jablonec má ambice a kvalitní tým. Určitě je to pro mě krok dopředu.

Kdy jsi registroval první zmínky o přestupu na sever Čech?

Akorát jsem věděl, že Jablonec měl o mě zájem už delší čas. To bylo vlastně už v létě. Teď nastala situace, že se oba týmy narychlo dohodly. Měl jsem krátké sezení s vedením a bylo to fakt rychlé. Ale zájem byl už dříve, akorát se to podařilo až teď.

Tvůj přestup se uzavřel týden před Vánocemi. Je to pro tebe takový předčasný dárek?

Tak bych to neřekl (smích). Beru to spíš z profesionální stránky, takže bych to jako dárek neviděl.

V Ostravě jsi byl nejmladším kapitánem v lize, teď tě čeká nová výzva v Jablonci. V čem to bude pro tebe jiné?

Těžko říct. Možná to bude jiné v tom, že kádr v Ostravě nebyl tak zkušený. Ale oba kádry jsou kvalitní. Takže podle mě by v tom neměl být nějaký problém.

Ján Greguš si připsal také řadu startů ve slovenské reprezentaci U21. Foto: šport.sk

Znáš někoho z jablonecké kabiny? Nebo půjdeš do neznámého prostředí?

Z Baníku znám akorát Fantyho (Antonín Fantiš), co jsem s ním ještě hrával v Ostravě před několika lety. Ale to je tak všechno.

Takže se dá říct, že znáš hráče Jablonce jen jako soupeře ze vzájemných zápasů.

To jsem je moc nepoznal (směje se). Ale ze zápasů, co jsme hráli proti sobě, tak se od vidění budeme znát.

Jsi zvědavý na přijetí v kabině? Fanouškům se tvůj příchod do Jablonce zamlouvá.

Těším se určitě. Je to pro mě nová výzva. Nic ale nebude zadarmo a všechno záleží na mně, jak bude naše spolupráce vypadat.

Co říkáš na cíle, které jsou v Jablonci nastavené?

Za sebe můžu říct, že chci vždycky vyhrát v kterémkoliv týmu. To, že má Jablonec vysoké cíle, je jedině dobře a tak to má být.

Láká tě i možnost zahrát si případně evropské poháry?

Jak říkám, nejprve bude záležet na mě, jak se zapracuji. Ale dostat se do fotbalové Evropy by bylo výborné.

Vyhlédl si tě trenér Jaroslav Šilhavý. Co bys o něm řekl?

Určitě vím i z jiných zdrojů, že je to velmi kvalitní trenér, je to profesionál a má dobrý přístup k hráčům. Navíc za něho mluví také výsledky. V podstatě vyhrál ligu s Libercem, takže má něco za sebou. Těším se na spolupráci s ním.

V zimě tě čekají s Jabloncem dvě soustředění v zahraničí. Co na to říkáš?

Koukal jsem, že budou dvě soustředění. Nejdřív na dva týdny a potom ještě turnaj v Portugalsku. Určitě je vidět, že klubu na takových věcech záleží a je dobře, že se takhle profesionálně bere i příprava na jarní část. Určitě se mi to líbí, je to vždycky lepší trénovat v dobrých podmínkách v teple na dobré trávě.

Author Martin Bergman