Fotbalisté pomáhali i v nemocnici

Trojice hráčů Martin Nový, Matěj Hanousek a Ondřej Mihálik se vypravila v úterý dopoledne do jablonecké nemocnice a přinesla dárečky na zrekonstruované pediatrické oddělení.

Vřelé přijetí v krásných nových prostorách hráčům připravil kolektiv pod vedením primáře MUDr. Petra Roty. Hráči přinesli stejně jako v minulých letech před vánočními svátky bohatou výbavu výtvarných pomůcek. „Na chodbách jsme si všimli pěkných obrázků a v herně na oddělení bylo rozpracovaných hodně krásných výtvarných děl. Je vidět, že děti potřebují trávit čas při hospitalizaci v nemocnici něčím příjemným. Jsme rádi, že jim můžeme tímto trochu pomoci zpříjemnit těžké chvíle při léčení,“ řekl za celou kabinu jablonecký odchovanec Ondřej Mihálik. Ten také přiznal, že je na dětském oddělení v jablonecké nemocnici vůbec poprvé. „Narodil jsem se ještě ve staré porodnici. Ta tehdy ležela přeci jen blíž našemu stadionu,“ dodal s úsměvem nadějný útočník.

Druhou část návštěvy hráči věnovali dětem, které byly zrovna na lůžkovém oddělení, a všem udělala jejich návštěva radost. Trojice hráčů jim předala drobné dárečky a často děti dostaly i něco navíc pro své příbuzné či kamarády.

Kromě pediatrického oddělení pomůže fotbalový klub i oddělení CEDR. „Pro tamní pacienty i lékařský kolektiv máme připravené dárky stejně jako v minulých letech. K osobnímu setkání dnes bohužel z organizačních důvodů nedošlo, ale určitě ještě před Vánoci dárky v podobě především výtvarných pomůcek do nemocnice dodáme,“ uzavřel dnešní příjemné dopoledne v jablonecké nemocnici tiskový mluvčí klubu Štěpán Hanuš.

Author Štěpán Hanuš